Uspješan siječanj Španjolska je nastavila pobjedom vaterpolistica u finalu Eura

Španjolska - Rusija 13-12

Vaterpolistice Španjolske nove su europske prvakinje, nakon što su u subotnjem finalu Europskog prvenstva odigranom u Budimpešti svladale reprezentaciju Rusije 13-12 (3-4, 5-4, 2-2, 3-2).

Odlučujućom se pokazala serija Španjolki od 5-0 između 22. i 31. minute, kad su zaostatak od dva pogotka (8-10) pretvorile u prednost 13-10, pa je Ruskinjama ostalo samo ublažiti poraz.

Španjolke je s četiri pogotka predvodila Maica Garcia, a isto toliko je za Rusiju postigla Jekaterina Prokofjeva.

Španjolkama je ovo drugo zlato na europskim prvenstvima, a prvi su ga put osvojile također u Budimpešti i to prije šest godina. Ruskinje su u svom šestom finalu po treći put osvojile srebrnu medalju.

U utakmici za brončano odličje Mađarska je pobijedila Nizozemsku rezultatom 10-8. Mađaricama je to trinaesta medalja s europskih prvenstava, a šesta bronca.

Hrvatska reprezentacija je osvojila deseto mjesto u konkurenciji 12 reprezentacija. Sljedeće Europsko prvenstvo bit će održano 2022. godine, a domaćin će biti Split.

Siječanj je za španjolski sport zasad doista plodonosan — čekaju ga finala i u muškoj konkurenciji, kako vaterpolskog, tako i rukometnog Eura. Žetva medalja je osigurana, no valjda ovo potonje ipak neće osvojiti…