Uvertira pred titulu: Barcelona se s lakoćom obračunala s Betisom

Završilo je 3-0

Barcelona je razbila Betis na Camp Nouu i zadržala 11 bodova prednosti u odnosu na Real Madrid. Do kraja prvenstva još je samo šest utakmica. Završilo je 4-0, a gosti su kraj utakmice dočekali sa samo osam igrača u polju.

Očekivali smo puno kompetitivniju utakmicu, budući da je Betis ove sezone na velike periode djelovao kao iznimno ozbiljna momčad. Međutim, večeras je to bio sudar dječaka i muškaraca. De facto je sve bilo riješeno prije kraja prvog poluvremena.

Andreas Christensen zabio je u 14., Robert Lewandowski povećao na 2-0 u 36., a Raphinha, koji je asistirao za prvi gol, zabio za tri gola prednosti tri minute kasnije. Prije toga je Edgar González u rasponu od devet minuta zaradio dva žuta i ostavio svoje suigrače na cjedilu. Da bi njegova uloga bila još tragičnija, ušao je u igru u 13. minuti zbog ozljede Luiza Felipea.

U nastavku se igralo samo na jedan gol, a Barcelona je svoju dominaciju okrunila u 82., kada je Guido Rodríguez skrenuo udarac Ansua Fatija u vlastitu mrežu i zabio auto gol za 4-0. Nakon što se u 81. ozlijedio Joaquín, koji je u igru ušao 13 minuta ranije, Betis je ostao s devetoricom igrača, budući da Manuel Pellegrini više nije imao prava na zamjenu.