Uvijek neugodni Blackburn: Krovinović zabio, ali West Brom se poskliznuo na Ewoodu

Bilićeva momčad remizirala je na današnjem gostovanju

Trećeplasirani Brentford i danas je pokazao da se ne šali svojom sedmom uzastopnom pobjedom u Championshipu, bacio je Slavenu Biliću i njegovu West Bromu rukavicu u lice, a oni su se otisnuli u goste Blackburnu

Rezultatski govoreći, nije baš savršeno prošlo.

Baggiesi su danas na Ewoodu s domaćinima remizirali 1-1 i tako još malo zakomplicirali bitku za prvoligaški nogomet u sljedećoj sezoni. Spomenuti Brentford sada je je na minus tri boda od momčadi iz okolice Birminghama, WBA je bodovno izjednačen s Leedsom koji ima utakmicu manje, a danas je svoj treći ovosezonski pogodak zabio Filip Krovinović

Hrvatski veznjak u 41. minuti sam je samcat ostao na lijevoj strani kaznenog prostora, primio loptu koju je s druge strane šesnaesterca prema njemu uputio Charlie Austin i utrpao loptu u mrežu za vodstvo svoje momčadi. Krovinović je izašao iz igre u 80. minuti, a u međuvremenu je, osim pogotka, imao 44 dodira s loptom, točnost dodavanja bila mu je na 73 posto, kompletirao je dvije od tri duge lopte, imao tri udarca u okvir i promašio jednu veliku priliku, osvojio sedam od ukupno 13 duela i ubilježio po jedno presijecanje i dvije oduzete lopte…

Ipak, nekadašnji engleski prvak do poravnanja je stigao u 63. minuti kada je po desnoj strani povukao Sam Gallagher, a na povratnu loptu dobro reagirao nečuvani Joe Rothwell zabivši svoj prvi ovosezonski ligaški zgoditak.

Bit će to izgleda čupanje do posljednjeg trenutka, a Bilićeve momke do kraja još očekuju izravni konkurent Fulham, Huddersfield i QPR