Uzuni škica prema Ligi prvaka: albanski napadač zabio je za Ferencváros i u remiju s Moldeom

Molde - Ferencváros 3-3

Ferencváros se nalazi u prilično povoljnoj situaciji nakon prve utakmice playoffa Lige prvaka odigrane u Moldeu, iako se mogao nalaziti i u boljoj. Završilo je 3-3, nakon što je mađarska momčad ispustila prednost od dva gola-razlike.

A moglo je završiti i gore, jer je Molde izveo potpuni preokret, a Ferencváros zatim stigao do remija iz penala u 87. minuti.

Mađari su poveli već u sedmoj minuti preko Francka Bolija koji je ubačaj s desnog krila iz blizine pospremio u nebranjenu mrežu za 1-0.

Nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu bilo je 2-0. Nakon što je Dinamu zabio gol i autogol, Myrto Uzuni, bivši Lokomotivin igrač, zabio je i Moldeu. Glavom je sjajno centaršut s desnog krila poslao u gol za 2-0.

Molde se brzo vratio u utakmicu. Tri minute kasnije Leke James smanjuje na 2-1, u 65. minuti Magnus Eikrem pogađa za 2-2, a u 83. minuti Martin Ellingsen uspio je dovesti Molde i u vodstvo kada je glavom zabio nakon ubačaja iz prekida.

Međutim, Igor Kharatin odveo je Ferencváros do remija golom iz penala u 87. minuti koji je dosuđen zbog blokiranja udarca rukom od strane Moldeove obrane.

Remi, tri gola u gostima i uzvratna utakmica u Budimpešti. Uzuniju možda nije bilo ‘suđeno’ da završi na Maksimiru, ali bi vrlo lako mogao završiti u Ligi prvaka…