Vardar je izveo pravi podvig. U nemogućim okolnostima postao je europski prvak

Vardar – Veszprem 27-24 (16-11)

Vardar je europski prvak u rukometu. Klub koji će uskoro ostati bez većeg dijela kadra — od predsjednika Sergeja Samsonjenka do većine igrača — u finalu rukometne Lige prvaka u Kölnu srušio je mađarski Veszprem. Najkorisnijim igračem završnice u Kölnu proglašen je Igor Karačić. Tužna priča dobila je tako privremeni sretan završetak, jer je Samsonjenko u otvorenom pismu prije nekoliko dana priznao kako od iduće sezone neće moći financirati makedonski klub. Jednostavno, financijska konstrukcija postala je neodrživa. Posljednje tri godine klub se financirao kroz zaduživanje.

Vardar je prvih trideset minuta odradio vrhunski i u svlačionicu su igrači Vardara otišli sa zalihom od pet golova prednosti (16-11). Sredinom drugog dijela uslijedio je nalet Veszprema kada je između vratnica stao i razbranio se Arpad Šterbik. Veszprem je u tri navrata u drugom poluvremenu dolazio na minus jedan.

Ipak,u posljednjih deset minuta utakmice igrači Vardara izborili su tri sedmerca. Realizirana su sva tri, što se pokazalo ključnim, i makedonski klub osvojio je drugu europsku titulu nakon 2017. godine. S druge strane, Veszpremu je ovo bio četvrti poraz u četvrtom nastupu u finalu rukometne Lige prvaka.

Momčadske su statistike podjednake. Realizacija Vardara iz igre bila je na 68 posto, a Veszprema samo za tri posto niža. Šest minuta više s igračem manje napadao je i branio se Veszprem (5-2 u isključenjima). Dva sedmerca više izveo je Veszprem (6-4).

Vrhunsku utakmicu odigrao je Brazilac Rogerio Ferreira Moraes koji je postigao šest golova iz isto toliko pokušaja. Ivan Čupić zabio je pet golova, a Karačić dva gola manje. Kod Veszprema, najbolji strijelac, sa šest golova, bio je Kentin Mahe. Manuel Štrlek nije se upisao u strijelce.