Vatreni povratak na Poljudu: Hajduk je nakon trilera u sudačkoj nadoknadi pobijedio Inter

Hajduk je pobijedio Inter s 2-1 na Poljudu

Bilo je pogrešaka u obrani, golmanskih pacova, intervencija VAR-a, prilika…

Hajduk je s 2-1 pobijedio Inter i otvorio nastavak natjecanja u Prvoj HNL nakon stanke zbog pandemije koronavirusa. Ali nije bilo lagano…

U prvom poluvremenu su obje momčadi imale svoje prilike, iako ukupan broj od devet udaraca i nije baš bio indikativan velikoj kvaliteti igre na terenu. Hajduk je igrao u standardnom sustavu Igora Tudora s trojicom u zadnjoj liniji i uglavnom višak tražio na boku, a šanse stvarao iz centaršuteva dok je Inter najviše utjecao na utakmicu iz prekida.

Jairo je imao priliku zabiti u 24. minuti nakon greške Interove obrane, ali Mladen Matković mu je sjajno skinuo. Hajduk je bio nešto konkretniji, ali kazna je došla u 37. kada je Ivan Mamut opalio iz daljine iz slobodnog udarca, a Josip Posavec očajno reagirao.

Pet minuta kasnije, isti igrač je s centra skoro još jednom iznenadio Posavca. Na poluvremenu je ostalo 0-1.

Od polovice prvog poluvremena, domaći su imali i podršku navijača; Torcida se okupila na šetnici iza sjeverne tribine, a upaljen je i vatromet.

U nastavku se igralo relativno mirno do 60. minute, kada je utakmica eksplodirala. Nikola Soldo igrao rukom u kaznenom prostoru, intervenirao je VAR Hajduk je zasluženo dobio jedanaesterac.

Soldo je isključen, Matković je obranio udarac Miji Caktašu, ali VAR je ponovo intervenirao i penal je ponovljen. Caktaš je ponovljeni udarac zakucao u sredinu gola i Hajduk je izjednačio. Do kraja je bilo udaraca, pritiska s domaće strane – Hajduk je pogodio i stativu u sudačkoj nadoknadi, ali kvaliteta šansi nije bila osobito velika.

Hajdukov pritisak isplatio se na samom kraju. Kristian Dimitrov je duboko u sudačkoj nadoknadi, u 97. minuti, pogodio glavom za 2-1, nakon centaršuta s desne strane. Asistent je bio mladi Ivan Brnić, koji je sjajnim dodavanjem okrunio svoj debi za Hajduk.

Sve u svemu, Bijeli su stvorili dovoljno šansi da uzmu sva tri boda i na kraju zasluženo slavili.

Je li pauza utjecala na izvedbu igrača na terenu danas na Poljudu? Moguće, iako su Hajdukovi i Interovi nogometaši donijeli dovoljno uzbuđenja gledateljima na prvi dan ‘novog’ početka prvenstva.