‘Vatreno ludilo kad krene’: reprezentativci su večeras dominirali europskim terenima

Kramarić je zabio dva, Perišić jedan gol, Brekalo dvaput asistirao

Hrvatski reprezentativci imali su sjajnu noć na europskim travnjacima.

Andrej Kramarić bio je prvi čovjek utakmice između Hoffenheima i Borussije (M): zabio je dva pogotka za domaću pobjedu od 3-2. Gladbach je nakon prvih 45 minuta vodio 2-0, a onda je uslijedio preokret domaćina koji je započeo i završio hrvatski napadač.

Kramarić je zabio u 48. nakon odličnog udarca s lijeve strane, a onda je, nakon izjednačujućeg pogotka Ihlasa Beboua, stavio točku na i za potpuni preokret u 65. Kramariću su to bili 15. i 16. bundesligaški golovi ove sezone.

Njegov ligaški i reprezentativni kolega Josip Brekalo proslavio se pak u pobjedi Wolfsburga na gostovanju kod Stuttgarta, ali u ulozi kreatora, ne egzekutora. Wolfsburg je slavio 3-1, a Brekalo je upisao dvije asistencije. U 29. minuti je ubacio za Wouta Weghorsta, a u 65. je odlično odigrao povratnu loptu za Yannicka Gerhardta koji pogađa za 3-0. Gonzalo Castro uspio je samo ublažiti poraz svoje momčadi.

Sjajnu reprezentativnu noć zaokružio je Ivan Perišić, koji je zabio u 39. minuti ogleda protiv Spezije i tako Interu sačuvao niz bez poraza u Serie A.