Već postaje navika: Mahomes je šest puta zaredom preokrenuo dvoznamenkasti minus

Kansas City Chiefsi sinoć su nakon produžetka pobijedili Los Angeles Chargerse

Kansas City Chiefsi sinoć su se dobrano namučili protiv Los Angeles Chargersa i drugu pobjedu u dva kola ugrabili tek nakon produžetka rezultatom 23-20 i unatoč zaostatku kroz gotovo cijeli susret. Pogađate, povratak je ponovno bio epski.

Chargersi su u posljednju četvrtinu sinoćnjeg dvoboja ušli s prednosti od 17-9 i činjenicom da su napad aktualnih prvaka uspjeli zadržati na jednoznamenkastom broju postignutih poena. Štoviše, njihovo vodstvo u jednom je trenutku bilo još veće ako uzmemo u obzir da je na osam razlike smanjio Harrison Butker field goalom krajem treće dionice, a rookie vođa navale Justin Herbert odigrao je odličnu utakmicu s 311 bačenih jarda, 22 kompletirana dodavanja od 33 pokušaja i jednim touchdownom. Međutim, obrana do kraja jednostavno nije uspjela zadržati komandanta Patricka Mahomesa koji je u posljednjoj četvrtini zasukao rukave i odveo utakmicu u produžetak…

Prvo je ostvario fantastično dodavanje za Tyreeka Hilla od 54 jarda, a potom je, pri rezultatu 20-17, uspio dovesti momčad u field goal range gdje je Butker bio precizan s velikih 58 jarda. Potom su, nakon punta Chargersa u produžetku, Chiefsi dvije minute prije kraja na četvrtom za jedan odlučili još jednom angažirati svojeg kickera. Nakon zastavica koja je bačena zbog krivog starta zvan je timeout, a Butker je imao nezahvalan zadatak pucanja na gol s udaljenosti od 58 jarda drugi put na utakmici.

Zanimljivo, pogodio je u oba slučaja i tako postao jedini pucač u NFL-u uz Grega Zuerleina koji je realizirao dva pogotka sa spomenute udaljenosti u jednom susretu. Chiefsi su došli do još jedne pobjede, a Mahomesu je to bila šesta utakmica zaredom (uključujući doigravanje) u kojoj je izvukao trijumf nakon što je njegova momčad bila u dvoznamenkastom zaostatku. Po podacima koji su dostupni, nijednom quarterbacku to ranije nije uspjelo.

Prvaci su tako nastavili svoj pobjednički niz koji traje još od sredine studenog prošle godine, a dobru priliku za njegov prekid dobit će Baltimore Ravensi na čelu s Lamarom Jacksonom kojima Chiefsi dolaze u idućem kolu…