Velež je osvojio Kup Bosne i Hercegovine. U finalu je slavio protiv Sarajeva nakon raspucavanja

Mostarski klub došao je do trofeja u Zenici

Sarajevo i Velež Mostar danas su se ogledali u finalu Nogometnog kupa Bosne i Hercegovine. Prepun stadion u Zenici u sjajnoj je atmosferi dočekao četvrtu i petu momčad bosanskohercegovačkog prvenstva koje su izborile finale, a svjedočili smo pravom trileru u kojemu su naposljetku slavili Rođeni. Bili su bolji 4-3 poslije izvođenja udaraca s bijele točke nakon što je prvih 90 minuta proteklo 0-0 (produžeci se nisu igrali).

Sarajevo je već u prvih pet minuta kreiralo dvije dosta lijepe prigode, a bivši Hajdukov stoper Nihad Mujakić odlučio je sam završiti iznimno obećavajuću priliku svoje momčadi 10-ak minuta kasnije. Ipak, nije uspio, a momci iz glavnog grada potpuno su dominirali u prvih 45 minuta što se tiče stvorenih situacija pred suparničkim golom.

No, Velež se u nastavku počeo buditi i još više konsolidirao, a u 64. je zaprijetio preko Harisa Ovčine koji je glavom poslao loptu iznad gola. U 90. minuti, kada je već bilo izvjesno da će susret otići u raspucavanje, Halid Šabanović dobio je drugi žuti karton zbog starta na Veležovu ofenzivcu Brandau.

U udarcima s bijele točke naposljetku se boljim pokazala mostarska momčad. Velež je uspješno iskoristio promašaj Dala Varešanovića i obranu Slaviše Bogdanovića koji je neutralizirao Mirka Oremuša u četvrtoj seriji. Brandao je pogodio za pobjedu, a Mostarci slave svoj prvi osvojeni Kup BiH, prvi trofej poslije 36 godina, kao i plasman u europske kvalifikacije.