Veni, vidi, vici: Santini je ušao s klupe i na debiju orkestrirao Osijekov preokret protiv Varaždina

Zabio je gol i izborio penal u utakmici koju je Osijek dobio iako je gubio 2-0

Došao je, vidio je, pokorio je…

Osijek je u Varaždinu pobijedio domaćina s 3-2, nakon tri pogotka i velikog preokreta u drugom poluvremenu. Nezaobilazni Ramón Mierez zabio je dva komada, a novo Osijekovo pojačanje na najbolji mogući način je obilježilo svoj debi za drugu momčad lige. Osijek je tako privremeno zasjeo na vrh Prve HNL, s tri boda i dvije utakmice više od Dinama.

Nakon prvih 15 minuta, kojih je prošlo bez pravih prilika i u početnom uigravanju, Varaždin je bio taj koji je preuzeo momentum pogotkom. Varaždin nije zabio gol iz klasične kontre, ali je svejedno uhvatio Osijekovu obranu u raskoraku.

Maks Juraj Čelić ubacio je s desne strane u kazneni prostor, a tamo su Osijekovi stoperi bili u situaciji dva na tri s domaćim igračima. Demir Peco je iskoristio ponuđeni prostor i glavom zabio za 1-0. Osijekov odgovor bio je nikakav; štoviše, samo šest minuta kasnije popustilo je na lijevoj strani, s koje je Andris Herrera primio loptu u kaznenom prostoru i neometan zabio za 2-0.

Osijek je u tim trenucima igrao najgore poluvrijeme pod Nenadom Bjelicom; bezidejan u napadu, loš u zatvaranju kontri, mekan na lopti i u navici prepuštanja previše prostora Varaždinovim napadačima. Rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu je Osijek zaigrao bolje, ali glavna priča bio je sjajni debi Ivana Santinija za gostujuću momčad. Hrvatski nogometaš nedavno je dobio zeleno svjetlo za svoj prvi nastup, iako se prvo pojavila priča da se čekaju papiri iz Kine, i odmah je iskoristio svoju priliku.

U igru je ušao u drugom poluvremenu, umjesto Lászla Kleinheislera, a onda je krenuo njegov šou. Svoj prvi trenutak dočekao nakon samo pet minuta na terenu, kada je izborio penal iz kojeg je Ramón Mierez smanjio, a nakon 22 minute, Osijek je izjednačio.

Mario Jurčević, još jedan igrač s klupe, ubacio je s lijeve strane, a Santini je poentirao glavom za 2-2. Ono što je novi Osijekov napadač započeo, završio je njegov kolega u napadu; Mierez je zabio, također glavom, nakon ubačaja Mile Škorića i Osijek je u 79. minuti imao 3-2, nakon što je nakon 20 minuta gubio 2-0.

Nije mu trebalo puno da ostavi trag u HNL-u.