Vitória se oporavila nakon Poljuda. Slavila je u prvoj utakmici portugalskog prvenstva

Minimalna pobjeda protiv Chavesa

Vitória iz Guimarãesa pobjedonosno je otvorila novu ligašku sezonu u Portugalu. U utakmici koja se odigrala tri dana nakon poraza na Poljudu, Vitória je s minimalnih 1-0 slavila protiv Chavesa.

Jedini pogodak na utakmici postigao je André Silva u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Zanimljivo, gosti su uspjeli osvojiti sva tri boda unatoč tome što su utakmicu završili s dva igrača manje.

Naime, crveni karton zaradio je prvo Alfa Semedo, nakon oštrog starta u 82., a onda i Indio, koji je ušao u igru u 87. Požutio je tri minute kasnije, u 90., a onda još jednom u 95., zbog zadržavanja igre.

Vitória je tako uspjela barem djelomično isprati gorak okus u ustima nakon poraza od Hajduka od 1-3 u prvoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige. Uzvrat se igra u srijedu u 18 sati u Guimarãesu.