West Ham ipak nije izgubio od Cityja 10. put zaredom i to zahvaljujući izvrsnom Antoniju

Utakmica u Londonu završila je 1-1

West Ham je, prije današnjeg ogleda, izgubio posljednjih devet utakmica protiv Manchester Cityja u svim natjecanjima što mu je drugi najgori niz protiv nekog suparnika u povijesti. Ne samo to, već je Cityjev skor na stadionu u Londonu pomalo nestvaran; ondje je kročio nogom pet puta, slavio u svim susretima i ostvario gol-razliku od 22-1. Hammersi su se nadali da, na krilima dobre forme i s četiri ligaška susreta bez poraza zaredom, mogu malo promijeniti brutalnu statistiku i zaustaviti nizanje groznih rezultata protiv Pepa Guardiole i njegovih nogometaša.

I uspjeli su, donekle. West Ham je danas kod kuće remizirao s Cityjem (1-1).

Domaće vodstvo stiglo je u 18. minuti nakon prve prave prilike na susretu, a svjedočili smo stvarno spektakularnom pogotku. Situaciju je zakuhao bivši Slavijin dvojac: Tomáš Souček spasio je jednu loptu od odlaska u gol-aut i dodao prema Vladimiru Coufalu, a petica Hammersa ubacila je u kazneni prostor. Ondje se Michail Antonio, u duelu s Rúbenom Diasom, odlučio na akrobaciju koju je izveo sjajno i škaricama pospremio loptu u mrežu.

Ovakvu formu engleski ofenzivac nikada nije imao: od restarta Premier lige prošle sezone u lipnju zabio je 11 golova. Samo Harry Kane u tom periodu ima više (12), a doživio je pravu renesansu otkad je prenamijenjen u centralnog napadača.

City je očekivano dominirao posjedom, ali čvrsto strukturirani West Ham nije mu dopuštao previše prilika. S druge strane, domaćini su se u svojim napadima činili vrlo opasnima, a povijest nije išla na Pepovu stranu. Naime, City je izgubio posljednjih šest utakmica u kojima bi suparnik poveo, a, pošto do predaha nisu uspjeli izjednačiti, igrače je moglo zabrinuti i ovo:

Ipak, u 51. minuti pronašli smo se na početku. Phil Foden na poluvremenu je ušao u igru umjesto Sergija Agüera, a zatim je i zabio za izjednačenje. João Cancelo je probio lijevu stranu i poslao loptu u kazneni prostor prema mladom Englezu, a on ju je odlično iskontrolirao i iz okreta poslao u mrežu Łukasza Fabiańskog. Zanimljivo, ovo je, od početka prošle sezone naovamo, već 10. pogodak Cityjevih zamjena u Premier ligi, što je najviše od svih klubova u tom periodu, a Fodenu je to bio sedmi zgoditak od već spomenutog restarta. U njegovoj ekipi jedino je Raheem Sterling otad zabio više (11)…

Valja spomenuti i da Pepova momčad nijednom nije izgubila kada bi mladac iz Stockporta poentirao pa nije ni danas. West Ham se u nastavku potpuno povukao i promijenio stav u odnosu na prvo poluvrijeme, gostima dopustio razmahivanje i nalete na gol, a takav odnos snaga održao se do kraja meča uz po jednu čistu šansu na svakoj strani. Međutim, City ipak nije uspio doći do drugog pogotka i tako nastavio sivi niz loših rezultata nakon zaostatka na poluvremenima, a West Ham na kraju nije upisao 10. poraz zaredom protiv Pepovih trupa.

On, s druge strane, poslije prvih pet utakmica ima tek osam ostvarenih bodova, što mu je kao treneru najgori start u ligi, a njegovu klubu najslabiji ulaz u sezonu u posljednjih šest godina.