Xherdanov šou: Švicarska je na krilima raspoloženog Shaqirija pobijedila Tursku

Švicarska je u Bakuu slavila 3-1

Švicarska je danas u Bakuu odigrala svoju treću utakmicu na Euru, posljednju u grupnoj fazi. Napravila je ono što je napravila svaka reprezentacija u grupi prije nje i pobijedila Tursku koja je još jednom razočarala.

Utakmica je završila 3-1, a švicarski heroj bio je Xherdan Shaqiri koji je zabio dva gola i postao najbolji strijelac u povijesti švicarske reprezentacije na velikim natjecanjima.

Švicarska je nakon prvih 45 minuta imala ugodnih 2-0 protiv grozne Turske. Moglo je biti i više da su švicarski nogometaši bili samo malo precizniji ispred gola.

Prvi gol je lijepo plasiranim udarcem zabio Haris Seferović već u 6. minuti. A što onda reći o udarcu Xherdana Shaqirija u 26. minuti? Liverpoolov igrač zabio je s ruba šesnaesterca, s perfektno odmjerenim udarcem iz daljine. Činilo se da je tu priči kraj.

Turska je igrala kao i u prve dvije utakmice na Euru: bezidejno u napadu, nestrukturirano u vezi i toliko loše u obrani da se činilo da je svaki švicarski posjed gol šansa. Čak i kada se činilo da je čudesni gol İrfana Cana Kahvecija probudio nadu, Turska je primila treći gol nakon švicarske kontre. Strijelac je, naravno, bio Shaqiri.

Samo je stativa spasila Tursku od potpune katastrofe kada je Granit Xhaka izveo slobodni udarac u 71. minuti.

S obzirom da je Italija na Olimpicu pobijedila Wales s 1-0, Švicarska je završila na trećem mjestu, s istim brojem bodova, ali i lošijom gol-razlikom od Walesa. Međutim, s četiri boda ima jako velike šanse plasirati se u osminu finala kao jedna od trećih momčadi.