Za Diega, naravno: domaći dečko Insigne zabio je i asistirao u velikoj pobjedi Napolija nad Romom

Napoli - Roma 4-0

U derbiju devetog kola Serie A Napoli je na San Paolu pobijedio Romu 4-0. Napoli je na travnjak istrčao u posebnim dresovima posvećenim preminulom Diegu Maradoni i bio bolji od početka do kraja.

Nema sumnje kako će utakmica u posebnom sjećanju ostati Lorenzu Insigneu, domaćem dečku iz napuljskog kvarta Frattamaggiore koji je odrastao na lokalnoj ‘diegovskoj’ mitologiji.

Nakon izjednačenog početka, Napoli je ubacio u brzinu više i bio opasniji, a u vodstvo je teško mogao doći na prikladniji način.

U 31. minuti Insigne je zabio za vodstvo iz slobodnjaka na način koji bi Maradona sigurno cijenio. Iskosa, neočekivano, u bliži kut preko samo dvojice igrača koji su stajali u živom zidu.

Insigne je gol proslavio poljupcem Maradoninog dresa.

A onda je u drugom poluvremenu, u 65. minuti u polukontri proigrao Fabiána Ruiza koji je s ruba kaznenog prostora prizemnim i preciznim udarcem pogodio za 2-0.

U 81. minuti Dries Mertens u mrežu je pospremio odbijanac za 3-0, a šest minuta kasnije Matteo Politano prošetao se kroz Rominu obranu i zabio za konačnih 4-0.

Na ovako posebnu večer, teško da je moglo bolje, a ovom pobjedom Napoli je i preskočio Romu na petom mjestu Serie A…