Zadnji vlak za Europu ipak nije uhvaćen: Gorica je u Puli remizirala s Istrom

Istra - Gorica 2-2

Remi s Dinamom, pobjede protiv Rijeke i Hajduka i sada remi u Puli. Gorica se zamalo ponovno uključila u utrku za mjesta koja vode u Europu.

U 33. kolu HNL-a Gorica je u Puli okrenula 0-1 iz prvog poluvremena i povela 2-1, ali na kraju ipak odgirala remi s Istrom (2-2).

Istra je do gola došla u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Josip Tomašević proigrao je u kontri Šimu Gržana koji je nakon sjajnog driblinga pucao s desetak metara, dovoljno snažno da Kristijan Kahlina nije mogao do kraja iskontrolirati loptu koja je završila u mreži.

Gorica je u prvom poluvremenu pokazala malo ili ništa. Imala je nešto veći posjed, ali Istra je stajala plitko i prilika nije bilo. Štoviše, u prvom poluvremenu Gorica je uputila jedan jedini udarac prema Istrinom golu.

Na poluvremenu je iz igre izašao Matija Dvorneković, a u igru je ušao Ognjen Mudrinski. Gorica je prebacila u brzinu više, prilagodila se i u dvije minute okrenula utakmicu.

U 49. minuti Hamad je pogodio za 1-1 nakon ‘povratne’ Mudrinskog, a onda je dvije minute kasnije Mudrinski glavom povisio na 2-1.

Istra se sabrala i u 59. minuti Einar Galilea glavom je pogodio vratnicu. Kahlina je u 67. minuti obranio udarac glavom Ivana Delića pa pet minuta kasnije i udarac Gržana s 18 metara. U 74. minuti Ndiaye je zapucao zicer koji je mogao riješiti utakmicu, a onda je Delić u 82. minuti na drugoj stativi ubačaj Gržana pospremio u mrežu za 2-2. Istra je u samoj završnici imalo još dvije dobre prilike.

Da je Gorica uspjela pobijediti u Puli bila bi na samo dva boda od Rijeke (s utakmicom više). Ovako ostaje na šestom mjestu s 47 bodova, dok je Istra deveta s 24, tri manje od Varaždina koji u kasnijem terminu dočekuje Slaven Belupo.