Zaključali mjesto u knjigama: Dinamo je oborio rekord bez primljenog gola u Europi

Dinamo je odradio još jedno europsko poluvrijeme s netaknutom mrežom....

U povijesti Lige prvaka i Europa lige u prvih pet utakmica grupne faze niti jedan gol nisu primili Juventus, Manchester United i Dinamo.

Juventus je do ovog postignuća stigao u sezoni 2004./2005., United u sezoni 2010./2011., a Dinamo, naravno, u tekućoj sezoni. Da ne bude zabune, Juventus i United golove nisu primali u utakmicama Lige prvaka.

Uglavnom, Juventus je bez gola bio 479 minuta, a United 482 minute, golove su napokon primili u šestim kolima. Drugim riječima, Dinamo je večeras u šestom kolu Europa lige protiv CSKA-a bez primljenog gola morao izdržati 33 minute.

Dinamo je to učinio. I ne samo to. Na poluvremenu Dinamo ima prednost od 2-0.

Dinamo je u 28. minuti došao do vodstva. Ubačaj iz kuta Lovre Majera glavom je u mrežu pospremio Joško Gvardiol kojemu je to bio prvi europski pogodak. U 41. Mislav Oršić glavom je povisio na 2-0.

Dinamo je u prvom poluvremenu protiv CSK-a izgledao odlično — nešto ranije i nešto kasnije u poluvremenu Oršić je zatresao i vratnice — i osim bez primljenog gola grupnu fazu trebao bi završiti i bez poraza… Jedini minus bio je taj što je Dinamo zbog ozljeda u malo više od pola sata ostao bez Marina Leovca i Arijana Ademija.