Zaostala utakmica kao Salahov privatni tulum: Liverpool je rutinski pobijedio West Ham

West Ham - Liverpool 0-2

Sada je moguće povući crtu, jer Liverpool napokon ima isti broj odigranih utakmica kao i ostatak konkurencije u Premier ligi — 24 odigrane utakmice, 70 bodova, odnosno 19 bodova više od drugoplasiranog Manchester City.

Drugim riječima, Liverpool je u zaostaloj utakmici 18. kola Premier Lige pobijedio West Ham 2-0 — rutinska pobjeda, bez trunke neizvjesnost, u kojoj je najveći trag ostavio Mo Salah. Dosta toga u Liverpoolovom napadu išlo je večeras preko Salaha koji je odigrao jednu od najboljih utakmica u sezoni. U 35. minuti pretvorio je penal u vodstvo od 1-0, a u 52. minuti upisao je sjajnu asistenciju ‘vanjskom’ za Alexa Oxladea-Chamberlaina koji je iz jedan-na-jedan situacije povisio na (konačnih) 2-0.

A kao što je nakon ove utakmice moguće povući crtu u slučaju Liverpoola, isto vrijedi i za Salaha.

Bila mu je ovo 95. prvenstvena utakmica za Liverpool, a u tih je 95 utakmica bio izravno uključen u 90 golova (66 golova i 24 asistencije). Također, ugurao se i među pet najboljih Liverpoolovih strijelaca u povijesti kada je riječ o zabijanju u Premier ligi.

Možemo dodati i to da je od početka sezone 2017./2018. Salah odigrao 14 utakmica u Premier ligi u kojima je bio i strijelac i asistent. Zajedno sa Sadiom Manéom i Bobbyjem Firminom Salah je ove sezone (u svim natjecanjima) bio izravno uključen u 65 golova. A s takvom produkcijom prednje trojke onda i nije čudno da je pobijedivši večeras West Ham Liverpool prekrižio i posljednje ime na popisu — u istoj sezoni upisane su pobjede protiv svih drugih klubova u Premier ligi, i to po prvi puta u klupskoj povijesti.