Žapci skočili u finale Regionalne lige: Mladost je u Gružu pobijedila Jadran iz Herceg Novog

Mladost - Jadran Carine 14-12

Regionalna liga u vaterpolu došla je do svog polufinala, a u prvoj utakmici u Dubrovniku su se susreli Mladost i Jadran iz Herceg Novog.

Prvi napad dobio je Jadran, odmah zaradio igrača više i postigao prvi pogodak nakon što je poentirao Vlado Popadić, a nakon toga je vrlo brzo dodao i drugi čime je označio jak ulazak u ogled svoje momčadi. Smanjio je potom najbolji ligaški igrač Luka Bukić iz peterca, a Đuro Radović s desne strane vratio je crnogorskom sastavu prednost od dva pogotka razlike.

Jadran je kroz prvo poluvrijeme pružao snažnu i agresivnu obrambenu predstavu, ali Bukić je početkom druge četvrtine izbio pred danas odličnog gostujućeg vratara Petra Tešanovića (skupio je ukupno osam obrana) i smanjio zaostatak. Ipak, iz protunapada Popadić je došao do svog trećeg današnjeg pogotka nakon što je utrpao udarac iznad glave Ivana Marcelića.

Novljani su prvi put otišli na plus tri kada je otprilike tri minute prije kraja druge četvrtine poentirao Kanstantin Averka, ali Mladost je do kraja taj zgoditak uspjela poništiti preko Bukića. Na poluvrijeme smo tako otišli s rezultatom 6-4 za Jadran…

Mladostaši su četiri i pol minute prije kraja treće četvrtine imali priliku doći do poravnanja rezultata, ali Jadran se uspio obraniti u dva uzastopna napada i potom se vratiti na plus tri kada je Averka utrpao svoj treći današnji pogodak. Ipak, Žapci su se potom uzdigli i odgovorili suparničkoj momčadi, a Lovre Miloš bio je taj koji je postigao izjednačujući zgoditak i na semafor postavio rezultat 10-10.

Čekala nas je uzbudljiva završnica koju je otvorila zagrebačka ekipa; točnije, Cosmin Radu koji je doveo Mladost u prvo današnje vodstvo. Jadran je potom izjednačio iz peterca, a isto je zaradio Josip Vrlić na drugoj strani u sljedećem napadu. Bukić je svojim petim pogotkom realizirao kaznu, a potom je mekanim i lijepim udarcem doveo svoj sastav na dva pogotka prednosti otprilike tri i pol minute prije kraja utakmice. Međutim, ubrzo je odgovorio Averka i dao Mladostašima do znanja da još ništa nije gotovo, a Marino Čagalj zatim je pogodio vratnicu…

Precizniji je u sljedećem naletu bio Bukić i tako postavio konačni rezultat (14-12). Hrvatski reprezentativac bio je apsolutni igrač utakmice zabivši polovicu pogodaka svoje momčadi, a Mladost se plasirala u finale.

Ono je na rasporedu sutra, ali prije toga, u 20 i 30, drugi susret dana igraju Jug i Jadran Split.