Zapeli u liftu, zapeli i na travnjaku: PSG je uz dva isključenja i promašeni penal izgubio od Leipziga

RB Leipzig - PSG 2-1

PSG-ovi igrači, njih po glasinama 10, sinoć su zapeli u dizalu i van su izašli tek uz pomoć vatrogasaca, a večeras im je na terenu išlo jednako loše izostankom Kyliana Mbappéa i Neymara. Izgubili su protiv Leipziga 2-1…

Ipak, u reprizi prošlosezonskog polufinala Lige prvaka, Parižani su poveli uslijed greške domaće obrane. Dayot Upamecano doživio je blackout i neoprezno izgubio loptu koju je ukrao Moise Kean, a mladi Talijan proslijedio je do Ángela Di Maríje koji je poentirao za gostujuće vodstvo. Zanimljivo, PSG je Nagelsmannovim momcima zabio ukupno četiri gola u Ligi prvaka, a u svima je izravno sudjelovao magični Argentinac (dva pogotka, dvije asistencije).

Valja tu spomenuti i Keana koji je, nakon sezone za zaborav u Evertonu, proradio u Parizu te u posljednja četiri nastupa sudjelovao u pet zgoditaka (četiri je zabio, jednog namjestio), a spomenuti dvojac ponovno je bio u središtu pažnje u 16. minuti kada je nesretnog Upamecana Talijanov šut pogodio u ruku u šesnaestercu. Di María je stavio loptu na bijelu točku, spreman još malo podebljati sjajnu statistiku protiv njemačke ekipe, ali penal mu je obranio Péter Gulácsi.

Upamecano je općenito proživio grozan prvi dio skrivljenim golom i penalom, ali na kraju je za njegov sastav sve izašlo na dobro.

Detaljima bogatom ogledu još je više pridonio Christopher Nkunku u 42. minuti. Taj bivši PSG-ov ofenzivac tada je primio jednu Angeliñovu loptu i s ruba kaznenog prostora fino pospremio loptu u donji lijevi kut. Bio mu je to prvi zgoditak u Ligi prvaka, a Leipzig se tako vratio u susret i ostao u igri nakon prvog poluvremena u kojemu je uspio kreirati još dvije dobre šanse; odmah poslije pariškog vodstva u istom su napadu pokušali prvo Amadou Haidara, onda Angeliño, ali prijetnju su otklonili Keylor Navas i Alessandro Florenzi.

Leipzig je u drugo poluvrijeme ušao još aktivnije, a to mu se brzo i isplatilo: Presnel Kimpembe skrivio je kazneni udarac zbog još jednog igranja rukom, a Emil Forsberg nije imao problema pri realizaciji prigode bez obzira na to što je Navas pročitao stranu. Šveđanin je ionako samo jednom u svojoj karijeri promašio penal, bio mu je to sedmi gol u Ligi prvaka za Leipzig, a njegova momčad ostvarila je vodstvo.

Nijemci su u tim trenucima držali rezultat pod kontrolom, a stvari su iz lošega u gore za goste pošle u 69. minuti kada je Idrissa Gana Gueye dobio drugi žuti karton zbog zakašnjelog starta nad Amadouom Haidarom. Time je Senegalac postao prvi Parisov pocrvenjeli igrač u Ligi prvaka još od Marca Verrattija 2018. godine protiv Real Madrida, a krajem utakmice mu se pridružio i Kimpembe zbog starta nad Yussufom Poulsenom.

Ukratko, Parižani su u cijelom drugom poluvremenu uputili tek dva udarca prema golu koji nisu išli u okvir, a novim porazom ostaju na tri boda u grupi H, koliko ima i Başakşehir koji je danas neočekivano svladao Manchester United.