Započela je Prva HNL. Osijek je pobijedio na otvaranju i to uz gol debitanta Mancea

Osijek i Slaven Belupo otvorili su novu sezonu Prve HNL. Domaćin je slavio 2-0

Sasvim tiho i bez puno velikih najava započelo je novo izdanje hrvatskog nogometnog prvenstva. Sezona 2019/20 otvorena je u petak utakmicom OsijekSlaven Belupo (pobjeda domaćina 2-0) koju je pohodilo oko 2200 ljudi i iz koje treba izdvojiti jedno ime.

Antonio Mance potpisao je za Osijek u lipnju ove godine i to na inzistiranje trenera momčadi Dine Skendera. Utakmica protiv Slaven Belupa bila je nekadašnjem U-19 i U-20 hrvatskom reprezentativcu prva službena u dresu momčadi u koju je stigao iz Nantesa (igrao je u Francuskoj na posudbi iz slovačkog Trenčina), odlučivši se za tu sredinu unatoč interesu klubova iz inozemstva (Parma, Cardiff, Feyenoord…).

Po njegovu dolasku na Gradski vrt istaknuto je zadovoljstvo potpisom suradnje s, kako je to tada rečeno, budućim hrvatskim reprezentativcem. Hoće li 23-godišnji napadač to i postati teško je reći, no da je već u prvoj utakmici počeo tjerati druge da ga primjećuju ne može se osporiti.

Bio je Mance dosta aktivan u ogledu protiv suparničke momčadi, mora se priznati da zadivljuje lakoća kojom ulazi u prilike. Ipak, ono najvažnije napravio je u 43. minuti kada se probio u kazneni prostor gostujuće momčadi i s desne strane naciljao i pogodio suprotni kut. Dovoljno za vodstvo koje će se na semaforu držati do 86. minute kada je Mirko Marić pogodio za 2-0 i pobjedu kojom Osijek otvara sezonu.

Kako je utakmica izgledala možda će najbolje sugerirati podatak da je gostujuća momčad prvi udarac prema Osijekovim vratima uputila u 80. minuti ogleda i da niti taj nije zahtijevao reakciju Ivice Ivušića. Također, sastav iz Koprivnice samo minutu prije drugog pogotke postao je i dodatno oslabljen nakon što je isključen Vinko Međimorec što je, uz stanje na semaforu, ukazivalo na viđeni rasplet. U konačnici izražen s dva gola razlike što je moglo biti i više uzmu li se u obzir šanse domaćina i bezidejnost gostiju.