Zione, ne diraj, strgat ćeš: Williamson savinuo koš, a Bridges postao MVP Rising Stars susreta

Team USA - Team World 151-131

Sjećate li se otužne sportske dvorane vaše srednje škole u kojoj je svaki koš malo ‘tjerao na svoju stranu’? Zion Williamson sinoć se pobrinuo da dašak takve atmosfere dođe i u NBA ligu.

All-Star vikend u Chicagu sinoć su otpočele mlade zvijezde lige u usponu egzibicijskim ogledom između SAD-ove i svjetske selekcije. Slavili su Amerikanci rezultatom 151-131, a susret je, kao što to obično i biva, prošao u revijalnom tonu.

Jedan od glavnih trenutaka večeri dogodio se u drugoj četvrtini, kada je prvi pick prošlogodišnjeg drafta, New Orleansov Williamson, nakon žestokog zakucavanja savinuo potporanj koša ulijevo i tako natjerao osoblje u United Centeru na dodatni rad za vrijeme poluvremena. Sva sreća, uspjeli su ga popraviti.

“Nije mu to prvi koš koji je savinuo ili strgao u svojoj karijeri, niti će biti zadnji”, iskren je nakon utakmice bio njegov današnji suigrač Trae Young, koji je ubacio 18 poena te dodao četiri skoka i sedam asistencija.

O kompetitivnosti ovog ogleda dovoljno govori činjenica da su u zadnjoj minuti igrači obje momčadi održali mini-natjecanje u zakucavanju, ali nekakvu vatrenu borbu nitko nije ni očekivao — sve što nam je trebalo je nekoliko zabavnih trenutaka, kao na primjer, onaj u kojemu je Luka Dončić tik prije poluvremena pogodio s centra, a zatim to oduševljeno proslavio s Youngom. Bilo je tu još odličnih zakucavanja i virtuoznih asistencija

Miles Bridges na poluvremenu je putem Twittera obznanio kako će se dodatno potruditi, a naposljetku je i uspio, pošto je proglašen MVP-em današnje Rising Stars utakmice. Ostvario je ukupno 20 poena (od toga 13 samo u trećoj četvrtini), pet skokova i pet asistencija te bio ključna karika u kreiranju pobjede za američki tim nakon što je na poluvremenu gubio deset razlike. Najbolji strijelac u navedenoj momčadi bio je Eric Paschall s 23 koša, dok se u svjetskoj ekipi najviše istaknuo Kanađanin R.J. Barrett iz New York Knicksa s njih 27.

Kako bilo, gledatelji u Chicagu imali su prilike svjedočiti vještinama igrača prve i druge godine od kojih mnogi već sada ‘drmaju’ ligom, a, kao što vidimo, neki su pogibeljni po opremu…