Zlatna kopačka Ciro: Immobile je Bresciji zabio 35. pogodak u Serie A i prestigao Lewandowskog

Lazio - Brescia 2-0

Ciro Immobile u prošlom kolu Serie A utrpao je hat-trick Veroni, došao do vrtoglava 34 pogotka u prvenstvu i tako se izjednačio s Robertom Lewandowskim kao najbolji europski ligaški strijelac u još uvijek aktualnoj sezoni. A nakon što je danas Laziju u goste stigla raspala Brescia, mogli smo očekivati da će plavokosi napadač preuzeti vodeću poziciju u utrci za Zlatnu kopačku.

Nismo se prevarili. Momčad Simonea Inzaghija rutinski je slavila rezultatom 2-0, a Immobile je u 82. minuti na asistenciju Joaquína Corree zabio 35. ovosezonski gol u prvenstvu i preuzeo prvo mjesto u navedenoj utrci. Nekadašnji Torinov golgeter tako je samo povećao domaću prednost koju je u 17. minuti osigurao upravo spomenuti 25-godišnji Argentinac, a šansu je pretvorio u pogodak ubojitim matiranjem gostujućeg vratara Lorenza Andrenaccija.

Immobileu je za vratom vjerojatno dobrano nabrijani Cristiano Ronaldo koji s četiri gola manje večeras ide na noge Cagliariju, a eventualnim osvajanjem Zlatne kopačke popularni Ciro postao bi prvi talijanski dobitnik tog priznanja još od Francesca Tottija koji ju je zaradio 2007. godine. Ne samo to, već bi prekinuo šestogodišnju tradiciju uručivanja nagrade igračima koji nastupaju za španjolske klubove. Dodajmo još i da mu nedostaje jedan jedini gol za izjednačavanje Higuaínova rekorda iz 2016. godine kada je argentinski napadač postigao najviše pogodaka u jednoj sezoni Serie A ikad…