Zmajeva vatra: Famalicão je sinoć slavio, ali šou su ukrali Portovi navijači s ulica i zgrada

Porto je na gostovanju izgubio 2-1, ali barem su navijači bili prisutni

Ne smiju na tribine, pa što onda? Snaći će se na druge načine.

Famalicão i Porto sinoć su odigrali prvu važniju utakmicu portugalskog prvenstva nakon pauze prouzročene pandemijom koronavirusa, a prvoplasirana ligaška momčad nije se dobro provela izgubivši rezultatom 2-1 od domaćinske ekipe koja je povela u 48. minuti kada je, nakon grozne Marchesinove pogreške na plavo-bijelom golu, poentirao Fábio Martins. Porto je uputio dvostruko više udaraca na gol od hita prvenstva i imao trostruko više pokušaja u okvir, a do izjednačenja je došao u 74. minuti kada se Jesús Corona (suzdržat ćemo se bilo kakvih neukusnih viceva) vrlo lijepo snašao u kaznenom prostoru. Ipak, Poteov šut s ruba kaznenog prostora četiri minute kasnije odsjeo je u Portovoj mreži i donio domaćinu tri boda, a Benfica danas ima priliku sinoćnjim gostima oduzeti prvo mjesto na tablici ukoliko kod kuće pobijedi Tondelu.

Porto se na terenu i nije dobro snašao, ali zato jesu njegovi navijači izvan. U Portugalu, naravno, publika ne smije na stadione, ali to nije spriječilo gostujuće navijače na vožnjicu od 40-ak kilometara u Vilu Novu de Famalicão i navijanje po gradskim ulicama. Iako su lokalne vlasti navodno izrazile zabrinutost nakon objave kako će tristotinjak Portovih navijača doći u spomenuto mjesto, grupa je naznačila kako će poštivati mjere socijalnog distanciranja. Kako piše AP, to se baš i nije vidjelo, a na ulicama ih se moglo uhvatiti kako vjerno navijaju, mašu zastavama i prate klupski autobus.

Šačica navijača iskoristila je prednost zgrada okolo stadiona i otamo gledala utakmicu, a navijanje se moglo čuti i u televizijskom prijenosu. Ukratko, slično kao Armada na brežuljku tijekom nedavne kup-utakmice između Rijeke i Osijeka