Zvonimir Ivišić rasturio je Partizan s 22 poena i 13 skokova te priredio senzaciju u Beogradu

SC Derby ugrabio je veliku pobjedu, a 19-godišnji Hrvat je briljirao

Nakon šokantnog poraza u četvrtfinalnoj seriji Eurolige od Reala i ispadanja iz tog natjecanja, Partizan je danas nastavio u jednakom ritmu pa je u prvoj utakmici četvrtfinala ABA lige protiv SC Derbyja izgubio kod kuće i to za pola koša (83-84). Sjajnu utakmicu gledali smo u Beogradu, a sa zadovoljstvom možemo napisati da je ključnu ulogu u cijeloj priči odigrao i jedan hrvatski košarkaš.

Studentski centar je otpočetka krenuo uvjerljivo i poslije prve četvrtine priskrbio pet poena prednosti, a Partizan je grozno krenuo u drugu dionicu pa se pronašao na 13 poena zaostatka. Momčad koju vodi Željko Obradović uspjela se dignuti pred kraj prvog poluvremena i povesti, ali na predah je ipak otišla s pola koša minusa zahvaljujući zakucavanju Zvonimira Ivišića koji je odigrao fenomenalnu utakmicu.

Gosti iz Podgorice u trećoj su četvrtini održavali tu sitnu prednost, no Partizan je u posljednjih 10 minuta naizgled preokrenuo stvari u svoju korist; u posljednjih pet minuta ušao je s tijesnih plus šest, no Ivišić je u posljednjoj minuti ponovno zakucao i izborio dodatno slobodno bacanje koje je pretvorio u gostujuće vodstvo 84-83. Kevin Punter promašio je tricu za pobjedu, a Derby je ostvario break i poveo 1-0 u seriji.

Nestvarni Studenti napravili brejk u prvom meču 💪💪💪💪#Scderby #studenti #derbybrand #derbybananas

Posted by KK SC Derby on Monday, May 15, 2023

Hrvatski 19-godišnji košarkaš Zvonimir Ivišić, koji se lani prijavio na NBA draft pa zatim ipak povukao, bio je prvo ime susreta s 22 poena, 13 skokova i tri bloka te tako odigrao svoju utakmicu karijere u ABA ligi. Zach LeDay predvodio je domaće s 20, no oni se moraju pomiriti s novim porazom.