Priče

Heroj dana: Der Bomber

Borna Sosa svojim je asistencijama iz kornera doveo Stuttgart na prag opstanka

Semafor na Mercedes-Benz Areni još uvijek je odbrojavao tek prvu minutu susreta kad je Borna Sosa izveo udarac iz kuta. Lopta je doletjela do stasitog (194 cm) grčkog braniča Konstantinosa Mavropanosa, koji je bio najviši u skoku i bilo je to već 1-0 za Stuttgart.

Kasnije, u drugom poluvremenu, dogodila se vrlo slična stvar — i opet je Sosa izveo korner, a poentirao je ovaj put centarfor Serhou Guirassy za 3-0, nakon čega je Stuttgart već nadomak osiguranja opstanka u Bundesligi, a gostujući HSV — koji je kasnije ostao i s igračem manje — pred novim velikim razočaranjem. Kad na istoj utakmici primiš dva gola iz kornera, pitanje je koliko je tvoja obrana — nažalost, i dalje bez Marija Vuškovića — spremna za viši rang.

S dvije takve asistencije Sosa je uzeo titulu igrača utakmice u prvom susretu doigravanja za 1. Bundesligu. Odigrao je dobro u oba smjera, a piše mu se čak pet ključnih dodavanja, 4/5 točnih dugih lopti i čak 15 centaršutova, od kojih su šest bili točni, a dva pretvorena u gol. Sosa je inače igrač koji centrira uvjerljivo najviše od svih u ligama Petice: on bombardira suparnički šesnaesterac s čak 11,8 centaršutova po utakmici (sljedeći je Newcastleov Kieran Trippier s 10,6). Ovo su mu bile 11. i 12. asistencija sezone.

U Stuttgartu danas slave lijevu nogu hrvatskog Der Bombera, a zadovoljno se smiješi, sigurni smo, i Zlatko Dalić uoči završnice Lige nacija.