Ako Hajduk ne bude prvak, svi će se sjećati ovog Lokomotivinog gostovanja

Gosti su na Poljudu slavili s 2-1

Nakon što je Rijeka pobijedila Slaven Belupo ne odigravši ništa posebno, Hajduk je izgubio usred Poljuda od Lokomotive i ostao na četiri boda od vodeće momčadi HNL-a. Bijeli nisu odigrali loše, ali jednostavno nisu iskoristili svoje prilike, za razliku od Rijeke, koja je uzela sva tri boda iako nije oduševila na terenu.

Vrlo vjerojatno će se o ovoj utakmici pričati na kraju prvenstva, ovisno o tome gdje Hajduk završi; Lokomotiva je došla u Split, odigrala solidno, iskoristila prilike i zadala težak udarac splitskim nadanjima i šampionskim ambicijama.

Hajduk je igrao s igračem manje već od 24. minute, nakon što je Dino Mikanović ‘zaradio’ dva žuta kartona. Samo dvije minute nakon toga, gosti su poveli. Jon Mersinaj je pogodio stativu 10 minuta ranije, a Lokomotiva je u 26. minuti zasluženo povela. Gol je zabio Robert Mudražija, Lokomotivin heroj, nakon centaršuta kojeg je Duje Čop prebacio u peterac.

Poluvrijeme je završeno u gostujućem tonu; Lokomotiva je bila momčad koja je bila bliže drugom golu. Usprkos tome, domaćin je dobio ‘džokera’ u devetoj minuti nastavka, kada je Marko Livaja ima priliku izjednačiti s bijele točke. Međutim, Nikola Čavlina skinuo je Livajinu ‘panenku’ i rezultat je ostao 1-0 za goste. Bio je to ključan trenutak utakmice, samo pet minuta kasnije Lokosi su otišli na dva gola prednosti i efektivno riješili utakmicu.

Opet je zabio Mudražija, kroz noge Ivanu Lučiću, nakon loše reakcije Hajdukove obrane. Mislav Karoglan nakon toga je u igru ubacio Nikolu Kalinića i Leona Dajakua u pokušaju da spasi barem bod; Hajduk je dominirao utakmicom, ali nije kontretizirao svoju kontrolu. Završilo je 2-1, nakon što je Livaja konačno konkretizirao domaću dominaciju u šestoj minuti sudačke nadoknade. Nema sumnje da će se o ovoj utakmici pričati na široko ako Hajduk na kraju sezone ne osvoji prvenstvo.

Lokomotiva je utakmicu na Poljudu završila s 18 udaraca (četiri unutar okvira), što dovoljno govori o tome kako gostujući nastup nije bio slučajan.