Atlético je propustio vodstvo protiv Bayerna, a time i šansu da osigura osminu finala Lige prvaka

Atlético Madrid i Bayern remizirali su odigravši 1-1

Bayernovi nogometaši krenuli su u obranu naslova europskih prvaka četirima pobjedama u isto toliko odigranih kola skupine A Lige prvaka. Takva dominacija i rasplet ostalih utakmica u grupi omogućili su treneru momčadi Hansiju Flicku da odmori neke prvotimce jer proboj u osminu finala natjecanja već je bio osiguran.

Osim toga, momčad mu je na rubu, požalio se Flick negodujući zbog prevelike učestalosti utakmica ove sezone. U takvoj atmosferi, u momčadi bez nekih najsjajnijih zvijezda Bayern je u susretu 5. kola gostovao kod na ljestvici drugoplasiranog Atlético Madrida i iz samo šest udarca, od kojih dva u okvir, stigao do poravnanja rezultata u smiraju utakmice i remija 1-1.

Samo posjed lopte i iz njega proizašla dodavanja bili su na strani bavarskog tima u prvome poluvremenu, sve ostale statističke kategorije, kao i dojam, govorili su da je momčad Diega Simeonea spremna iskoristiti činjenicu da Bayern ne sjaji punim sjajem.

Protiv ove je postave…

… madridski sastav u prvome poluvremenu uputio 10 udarca prema golu, tri u okvir i jednoga u mrežu. Zabio ga je João Félix u 26. minuti s vrha peterca iz akcije koja je započela ubacivanjem lopte sa strane. Velik dio posla odradio je asistent Marcos Llorente koji je između dvojice gostujućih igrača precizno i pravovremeno s korner linije dodao 21-godišnjem strijelcu koji ne griješi ispred Alexandera Nübela.

Usput, bio je to Félixov sedmi gol u posljednjih sedam utakmica i osmi ovosezonski u 14. nastupu. Usporedbe radi, u cijeloj je prošloj sezoni poentirao samo jednom više.

Bayern? Do poluvremena ukupna dva udarca, oba izvan okvira gola na kojem je bio Jan Oblak.

Pokušao je Bayern s promjenama u nastavku utakmice okrenuti situaciju u svoju korist, no i dalje je to izgledalo bezidejno pred domaćim golom i nekako je mirisalo na prvi, doduše, bezbolni Bayernov poraz u natjecanju. Atlético je, djelovalo je tako, uzimao ponuđeno i držao rezultat koji mu je garantirao prolazak skupine. Susreti zadnjeg kola Bayern – Lokomotiv Moskva i Red Bull Salzburg – Atlético Madrid, činilo se, trebali su dati odgovor kome će pripasti treće mjesto i Europa liga, a tko će se koncentrirati na utakmice u domaćim natjecanjima.

No, bit će zanimljivije. Thomas Müller ušao je u igru u 62. minuti, a 23 kasnije pogodio za podjelu bodova iz jedanaesterca koji je sam i izborio.

Bayern je i dalje neporažen, ali mu je prekinut niz od 15 uzastopnih pobjeda u Ligi prvaka, a zadnje kolo nudi pravu malu dramu u popuni mjesta u europskim natjecanjima.