Baskijski trubač: Asier Villalibre donio je Athleticu Superkup protiv Barçe i onda zasvirao na terenu

Donio je Athleticu produžetke golom u posljednjoj minuti

Baski u crvenom i bijelom sinoć su u Sevilli pobijedili Barcelonu u produžetku i došli do svog trećeg naslova pobjednika Supercopa de Españe, nakon 1984. i 2015.

Athletic je tak u dvije utakmice na turniru skinuo prvo Real Madrid, pa Katalonce, koje je pobijedio i prije pet i pol godina kada je posljednji put došao do naslova u Superkupu. Utakmica je završila 3-2, a pobjedonosni pogodak zabio je Iñaki Williams u trećoj minuti prvog produžetka.

Pa ipak, jednako presudan, ako ne i malo više od toga, bio je Williamsov suigrač Asier Villalibre. Athleticov napadač u igru je ušao u 83. minuti i samo šest minuta kasnije, u posljednjim trenucima utakmice, zakucao loptu u mrežu nakon centaršuta Ikera Muniaina za 2-2 i produžetke.

U 109. je zaradio žuti karton zbog starta na Riquija Puiga, a u posljednjoj minuti je Lionel Messi zbog udarca upravo na njemu zaradio svoj prvi crveni karton u Barceloninom dresu. Nakon utakmice, izvadio je trubu, zaogrnuo se baskijskom zastavom i zasvirao u proslavi.