Big Shaq: Shaqiri je odgovoran za pola švicarskih golova na SP-ima i EP-ima od 2014. naovamo

Međutim, današnja asistencija nije bila dovoljna za pobjedu

Švicarska danas ima za čime žaliti: usprkos prilično velikom broju šansi na svom otvaranju aktualnog Europskog nogometnog prvenstva uspjela je samo izvući bod protiv Walesa s kojim je odigrala 1-1, a jedini zgoditak za momčad Vladimira Petkovića postigao je Breel Embolo u 49. minuti na asistenciju Xherdana Shaqirija.

Liverpoolov ofenzivac je, bez obzira na trenutnu klupsku formu, ključni švicarski igrač gotovo pa čitavo desetljeće, a danas je još jednom direktno sudjelovao u postizanju pogotka svoje reprezentacije. Naime, od njegova debija na velikim natjecanjima, Svjetskog prvenstva 2014. godine u Brazilu, Shaqiri je imao prste u čak 50 posto švicarskih golova na kontinentalnim ili svjetskim smotrama.

Preciznije, Švicarci su u ta četiri turnira, od kojih je posljednje tek počelo, postigli ukupno 16 pogodaka, a popularni Shaq zabio je u pet navrata i još triput asistirao.

Međutim, njegova reprezentacija danas nije došla do pobjede, a Petković je Shaqirija odlučio izvaditi prilično rano, već u 66. minuti. Bilo kako bilo, priliku za podizanje opisanog postotka u sljedećim će dvobojima svakako dobiti. Na redu su Italija pa Turska