Bilić je protiv Bielse bio na konopcima. Ali WBA uspio je sačuvati bod u utakmici s Leedsom

WBA - Leeds 1-1

Navijači West Bromwich Albiona dočekali su poluvrijeme derbija s Leedsom u 26. kolu Championshipa kolektivnim krikom kakav je karakterističan za kraj utakmice.

Na kraju je završilo 1-1, iako je ovo bila duga večer za Slavena Bilića i WBA. U utakmici u kojoj Leeds imao 65 posto posjeda lopte i u kojoj je dojam bio takav da je Leeds trebao uzeti sva tri boda, WBA je na trenutke doista teško dolazio do zraka.

Utakmicu je u tom smjeru pogurao rani gol Semija Ajayija u drugoj minuti. Isti igrač bio je zaslužan i za Leedsov izjednačujući pogodak, nakon što je udarac glavom Patricka Bamforda skrenuo u vlastitu mrežu.

Taktički, Leeds je izgledao kao momčad koja je u odnosnu na WBA ipak razred više. Ali dojam je drugi par rukava. Pa ostaje za zabilježiti da Leeds i WBA u novu godinu ulaze kao prva i druga momčad Championshipa s istim brojem bodova nakon 26. odigranih utakmica. — 52. Zaliha u odnosu na trećeplasirani Brentford, odnosno u odnosu na mjesto koje ne vodi izravno u Premier ligu. Iznosi devet bodova.

Prema onome što se moglo vidjeti u prvom dijelu sezone trebalo bi biti dosta — i za jedne i za druge.