Čilić izgubio od Đokovića, odluka u parovima

Posljednji meč dana odlučit će o finalistu Davis Cupa

U drugom meču polufinala Davis Cupa između Hrvatske i Srbije, Novak Đoković pobijedio je Marina Čilića u dva seta (6-4, 6-2) i tako poravnao ukupni rezultat na 1-1.

Odluka će, dakle, pasti u parovima.

Čilić je odigrao solidan prvi set. U trećem gemu spasio je dvije break-lopte. Đoković je također dvije break-lopte morao spašavati u idućem gemu, a do prednosti je stigao u devetom gemu i zatim uspješno odservirao za prvi set u gemu u kojem je morao spasiti čak četiri lopte. Drugim riječima, Đoković je u prvom setu spasio svih šest break-lopti.

U drugom setu drame, međutim, nije bilo.

Đoković je Čiliću uzeo servis u trećem gemu pa zatim i u petom za 4-1. U tom je trenutku Đoković od posljednjih osam gemova osvojio njih sedam. Dobio je i idući gem (5-1) pa pobjedu potvrdio u osmom gemu, na svom servisu, s prvom meč loptom, nako nešto problema.

Zadatak da pošalju Hrvatsku u finale zapao je tako Matu Pavića i Nikolu Mektića, najbolji teniski par na svijetu. S druge strane mreže bit će Đoković i Nikola Ćaćić.