Da nije bilo hrvatskog centra, katastrofa Clippersa bila bi još i veća. Pogledajte njegove brojke

Još jednom je bio vrlo dobar tijekom NBA doigravanja

Točno mjesec dana je prošlo otkako je hrvatski košarkaš Ivica Zubac posljednji put u NBA ligi upisao jednoznamenkasti učinak, sve otad je u vrlo dobroj formi. Nju je još malo i pojačao u proteklih nekoliko dana, odnosno od početka doigravanja u tom natjecanju. Nakon maestralne partije u prvoj utakmici serije protiv momčadi Dallas Mavericksa, sinoć je opet bio na vrlo visokoj razini.

Doduše, ovog puta to nije označilo i pobjedu za njegovu ekipu, Los Angeles Clippers u gostima su u Teksasu poraženi sa 101-90, odnosno sad ukupno gube s 2-1. Zubac je u ovaj posrtaj ugradio čak 19 svojih poena, čemu je pridodao i još osam skokova te jednu asistenciju, i to za 32 minute na terenu.

Inače, Dallas je posve dominirao u trećoj utakmici, dok su zvijezde Clippersa napravile i previše tehničkih pogrešaka te promašaja. Što se tiče Zupčevih suigrača, James Harden je imao 21 poen, a Paul George njih tek sedam. Nedovoljno zaliječeni Kawhi Leonard po devet koševa i skokova, dok je Russell Westbrook ubacio sramotni jedan poen, uz šut 0/7 za 20 minuta igre, prije negoli je isključen u zadnjoj četvrtini.

Kod domaćih, opet su se istaknuli Luka Dončić, s po 22 poena te 10 skokova, baš kao i Kyrie Irving s jednim poenom manje. Mavsi su tako potvrdili break iz druge utakmice te došli do tog vodstva u seriji, a korak bliže prolasku dalje pokušat će napraviti već ove nedjelje. Tad će ponovno biti domaćin na svojem parketu, pa će Zubac i njegovi suigrači opet imati težak zadatak u Teksasu.