Dinamo i Hajduk odigrali su dobar derbi. Presudile su loše reakcije splitske obrane

Hajduk sezonu ipak završava na četvrtom mjestu tablice

Dinamo je na zatvaranju prvenstva u Maksimiru pobijedio Hajduk 3-1.

U utakmici koja je iz perspektive Dinama predstavljala tek povod za proslavu titule pred vlastitim navijačima, a iz perspektive Hajduka mogućnost odgode početka europske sezone za dva tjedna, vidjeli smo pristojnu količinu dobrog nogometa.

Ozbiljne prilike propuštene su na obje strane prije nego što je u 20. minuti šlampava reakcija Borje Lopeza za posljedicu imala pogodak Izeta Hajrovića. Istu razinu šlampavosti u 49. minuti pokazao je Ardian Ismajli čija je loša reakcija kod izbijanja lopte glavom iz kaznenog prostora na koncu dovela do pogotka Marija Gavranovića. Razina je zadržana i sedam minuta kasnije, ovoga puta, doduše, držali su je Ivan Bebek i njegovi pomoćnici koji su zbog zaleđa prvo poništili pa priznali drugi Gavranovićev gol.

Fran Tudor podvalio je u 68. minuti loptu Miji Caktašu koji je zatim smanjio na 3-1 i došao do svog devetnaestog gola u sezoni, odnosno do titule najboljeg strijelca lige.

U Gradskom vrtu Osijek je okrenuo utakmicu protiv Intera, pobijedio 3-1, sezonu završio na trećem mjestu, a Hajduk spustio na četvrto. Gorica je u Kranjčevićevoj istim rezultatom pobijedila Lokomotivu — HNL debitanti ostali su tri boda kratki za plasman u Europu.