Dinamo teško poražen od Milana

Modri su večer na Maksimiru završili s čak četiri pogotka u svojoj mreži

U petom kolu grupne faze Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru teško poražen od Milana 4-0. Plavi su ovim porazom ispali iz Lige prvaka.

Ante Čačić odlučio se na desnoj strani za kombinaciju sa Stefanom Ristovskim i Sadeghom Moharramijem, a u prvih 11, za razliku od derbija s Hajdukom, vratio je Luku Ivanušeca.

U prvom poluvremenu, to jest do njegove završnice, nismo vidjeli previše toga.

U nekoliko poluprilika našli su se i jedni i drugi, ali su napadačke reakcije ili bile prespore ili su udarci završavali u blokovima.

U 18. minuti Luka Ivanušec uspio je uputiti udarac u okvir gola, s ruba kaznenog prostora; gađao je dalji kut, ali je njegov udarac bez većih problema obranio Ciprian Tatarusanu. Nešto težu zadaću imao je u 32. minuti Dominik Livaković koji je sjajno obranio udarac glavom Oliviera Girouda.

Milan je poveo relativno neočekivano, u 39. minuti, iz prekida; Sandro Tonali uputio je centaršut s desne strane, Matteo Gabbia ostao je sam na drugoj stativi pa u padu glavom loptu iz blizine kroz Livakovićeve noge poslao u mrežu za 1-0.

Drugo poluvrijeme brzo će se pretvoriti u noćnu moru za Dinamo, posebno za Roberta Ljubičića.

U 49. minuti Rafael Leao jednostavno se prošetao, uz nekoliko komičnih obrambenih trenutaka, po Dinamovoj desnoj strani do peterca i zabio za 2-0.

Devet minuta kasnije Ante Rebić proigrao je petom s ruba kaznenog prostora Tonalija kojeg je srušio Ljubičić, a penal je u 3-0 pretvorio Giroud. Deset minuta kasnije Ljubičić je postigao i autogol. Giroud je propustio centaršut, ali Ljubičić je zato natrčao na loptu i prsima je ubacio u gol za Milanovih 4-0.

Uslijedilo je odrađivanje utakmice, zamjene na obje strane i okretanje pogleda prema prvenstvenim zadacima.

U završnici, Livaković je skinuo čisti zicer Radi Kruniću i sačuvao Dinamo još težeg poraza. Dinamova obrana izgledala je večeras jako klimavo i Plave sada u posljednjem kolu očekuje jako teška zadaća. Na gostovanje u London odlazi se s dva boda minusa u odnosu na trećeplasirani Salzburg.

Dinamu će, ukratko, za treće mjesto trebati pobjeda protiv Chelseaja i poraz Salzburga od Milana na San Siru.