Dobri dani u Disney Worldu: Dario Župarić s Portlandom se plasirao u finale MLS-ova turnira

Hrvatski stoper u polufinalu je upisao i asistenciju

A unutar drugog ‘balona’ u Orlandu, uspjeh za hrvatske nogometaše…

Portland Timbersi u MLS-u nastupaju od 2011. godine i u proteklom desetljeću pokazali su se kao vrlo ozbiljna franšiza: 2015. podigli su naslov prvaka, tri godine kasnije izgubili su u finalu od Atlante, a sinoć su se, u povratničkom turniru koji je liga organizirala kako bi vratila nogomet u SAD, plasirali u završnu utakmicu slaveći nad Philadelphia Unionom rezultatom 2-1.

Portland je poveo u 13. minuti kada je poentirao talentirani Jeremy Ebobisse, a Union je propustio doći do izjednačenja nakon što je pri samom kraju prvog poluvremena Sergio Santos promašio kazneni udarac. Dvostruku prednost Timbersima donio je Sebastian Blanco poslije kornera, a loptu mu je glavom prebacio nekadašnji riječki branič Dario Župarić.

Hrvatskom stoperu pisala se asistencija nakon nesuđenog udarca, a u cijeloj utakmici otklonio je opasnost osam puta, zabilježio jedno presijecanje, poslao tri točne duge lopte (od ukupno šest) te kreirao jednu veliku priliku. Njegova zadnja linija dopustila je pogodak Unionu: u 85. minuti zaostatak je smanjio Andrew Wooten, ali bez konačnog uspjeha.

Drugog putnika u finale dobit ćemo večeras: sastaju se ‘domaćin’ (te veliko iznenađenje) Orlando City i Minnesota United