Hrvatska futsal reprezentacija izborila je Svjetsko prvenstvo prvi puta nakon 24 godine

Pobijedila je Poljsku u kvalifikacijama s ukupnih 5-4

Hrvatska futsal reprezentacija stigla je do plasmana na Svjetsko prvenstvo u Uzbekistanu. Bit će to drugi nastup za našu izabranu vrstu na Mundijalu, prvi nakon čak 24 godine i Svjetskog prvenstva 2000. u Gvatemali. Plasman su hrvatski malonogometaši potvrdili danas u Zagrebu.

Igrači izbornika Marinka Mavrovića tako su ostvarili veleban, povijesni rezultat, čak i bez pomoći dvostrukog strijelca iz prve utakmice u Poljskoj, Luke Perića.

Odigrali su s 2-2 s Poljskom i tako s ukupnih 5-4 odlaze na svjetsku smotru. Hrvatska je apsolutno dominirala u prvom poluvremenu, a to je i konkretizirala na samom kraju, u 17. minuti. Gol je zabio Dario Marinović, pogodivši u donji desni kut poljskog gola. Hrvatska je i u nastavku bila puno bolja od svog suparnika pa je tako već u 24. mogla definitivno odlučiti sraz.

Međutim, Marinović je proigrao Davida Mataju, ali njegov udarac sjajno brani Michał Kałuża. Poljski golman u nastavku akcije još jednom je spasio svoju momčad, nakon što se lopta odbila do Marka Kuraje. Između 25. i 30. minute Poljaci su konačno malo došli do zraka i par puta opasno zaprijetili, ali na hrvatskom golu briljirao je Zoran Primić.

I onda, u 30., novi hrvatski gol: Marinovićev udarac s lijevog krila odbio se do Franca Jelovčića, a njegov udarac se od poljske obrane odbio u gol. Deset minuta do kraja, Hrvatska je imala tri gola prednosti, tu se činilo da je priči bio kraj. Međutim, Poljska je smanjila kada je Piotr Skiepko pogodio za 2-1 šest minuta prije kraja. Nakon toga je drugi, isključujući žuti karton zaradio Kristijana Postružina dvije minute prije kraja, a u posljednjoj minuti Poljska dolazi do izjednačenja pogotkom Michała Kubika.

Ali i to je bilo dovoljno Hrvatskoj za plasman na svjetsku smotru…