Hrvatska je danas zabila 19 golova. To joj se na Svjetskim prvenstvima nije dogodilo od 2009.

Posljednji put su Kauboji pali ispod 20 golova u tadašnjem finalu s Francuskom

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je bolan poraz od Argentine (23-19) na Svjetskom prvenstvu i pošteno si otežala put do četvrtfinala koji je trenutno vrlo maglovit. Podsjećamo, Kauboji u ponedjeljak jednostavno moraju slaviti protiv branitelja naslova Danske kako bi prošli dalje, a ovise i o Kataru koji bi trebao pobijediti njihova današnjeg suparnika. Stanje u hrvatskom taboru pritom nije dobro; Lino Červar odmah je nakon utakmice najavio svoj odlazak

Ivan Čupić, koji je također izašao pred kamere, kazao je kako je današnji susret izgubljen u napadu, a ne u obrani i pritom je potpuno u pravu. Ofenzivni dio hrvatske igre danas je debelo zakazao.

Spomenut ćemo tako da je prvi pogodak Hrvatska zabila tek u 11. minuti i to baš preko Čupića kada je već gubila 5-0, a u drugom poluvremenu imala je period od 15 minuta bez zgoditka. Na kraju je ostala zaključana na 19 golova. Prema dostupnim podacima, posljednji se put to Kaubojima na Svjetskom prvenstvu dogodilo 2009. godine u Zagrebu, kada je u finalu Francuska slavila s 24-19. Između tog i današnjeg ogleda Hrvatska je odigrala 49 utakmica na svjetskim smotrama i niti jednom nije pala ispod 20 postignutih golova.

Našim napadačkim ambicijama nije dovoljno pomogla ni činjenica da je Argentina danas zaradila šest isključenja i jedan crveni karton. Hrvatska je igrača prednosti na ovom prvenstvu više puta imala jedino protiv Angole čiji su rukometaši sedam puta dobili dvominutnu kaznu.