Hrvatska je očajno otvorila utakmicu s Argentinom pa do poluvremena stigla u egal

Hrvatski rukometaši ponovno se muče sa slabijom reprezentacijom

Hrvatska u Kairu igra dosad najvažniju utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Egiptu, onu s Argentinom. Važnost utakmice leži u tome što pobjeda Hrvatskoj osigurava plasman u četvrtfinale, no još jednom malo je toga krenulo

Rezultat na poluvremenu je 12-12.

Hrvatskoj je gotovo 11 minuta trebalo da postigne prvi gol na utakmici, dok su Argentinci u međuvremenu otišli na 5-0. Hrvatska je u tom razdoblju uputila sedam udaraca prema argentinskom golu, ali niti jedan nije pronašao put do mreže. Drugi gol postignut je u 14 minuti, unatoč tri argentinska isključenja. Oba gola postigao je Ivan Čupić. Čupić je Hrvatsku u prvom poluvremenu na kraju sam ostavio u utakmici.

Argentinci su nastavili igrati (pre)grubu obranu, napad im je zaštekao i Hrvatska je u 20. minuti utakmice uspjela stići na minus jedan, odnosno na 7-6.

Ali neovisno o velikom broju isključenja i sedmeraca, Hrvatska do pauze ipak nije uspjela povesti.