I dalje najbolji: Leo Messi je zabio dva sjajna gola i donio Barceloni bodove protiv Getafea

Dva gola i asistencija za pobjedu (5-2) nad Getafeom

Bilo je škakljivih trenutaka, bilo je neizvjesno do samog kraja, ali Katalonci su preživjeli i zadržali korak za Atléticom i Real Madridom u lovu na titulu: Barcelona je nakon dosta mučenja s 4-2 pobijedila Getafe na Camp Nouu.

U centru svega bio je, jeste li uopće sumnjali, Lionel Messi. Argentinac je u subotu s dva vrhunska komada dominirao finalom Kupa kralja protiv Athletica, a večeras je odigrao još jednu vrhunsku utakmicu i uvelike bio prevaga u srazu s Getafeom.

U osmoj minuti je zabio za 1-0, nakon fenomenalne lopte u prostor od Sergija Busquetsa, samo nekoliko akcija nakon što je pogodio prečku. Uslijedila su dva auto gola, po jedan sa svake strane, ali je potez utakmice pripao Messiju u 33. minuti.

Barcelonin kapetan je iz voleja pogodio gredu, ali se sjajno postavio na odbijanac i lijevom nogom iz gotovo pa nemogućeg kuta pogodio za 3-1. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Barcelona je energetski i konceptualno pala u nastavku, a posebno je nervozno djelovala u posljednjih dvadesetak minuta, nakon što je Enes Ünal iz penala smanjio na 3-2. Pa ipak, Messijeva asistencija Ronaldu Arauju iz kornera riješila je pitanje pobjednika u 87, a penal iz kojeg je Antoine Griezmann zabio posljednji gol bio je samo formalnost.

Dva gola i asistencija, nakon dva gola u finalu; Messi je sada na 25 komada u La Ligi i 33 u cijeloj sezoni.