Jack Grealish drži Villu iznad vode: od veznjaka nitko nije sudjelovao u više golova u Premier ligi

Nije isključeno da netko otkupnu klauzulu aktivira već ovih dana

Prognoze su se dobrim dijelom pokazale točne. U prvoj sezoni nakon povratka u Premier ligu Aston Villa pluta oko zone ispadanja i većih promjena u tom smislu ne bi trebalo biti ni do proljeća. S druge strane, ono što se možda baš i nije moglo s istom sigurnošću prognozirati je obol koji je Villinom držanju glave iznad vode dao Jack Grealish.

Villa je danas u 21. kolu Premier lige kod kuće pobijedila Burnley 2-1. U prvom poluvremenu Grealishu je poništen gol (dugo smo čekali na prvu ovogodišnju VAR predstavu), ali nije mu to predstavljalo poseban problem — do kraja poluvremena zabio je još jednom (za 2-0, u 41. minuti), dok je u 27. minuti asistirao Wesleyju za 1-0.

Dakle, Grealish je ove sezone u Premier ligi izravno sudjelovao u 11 golova (šest golova plus pet asistencija), više od bilo kojeg drugog veznjaka u engleskom prvenstvu. U 19 utakmica ove sezone već je stigao do 6 golova, odnosno do istog učinka do kojeg je prošle sezone stigao u Championshipu nakon 31 utakmice (ne računajući doigravanje).

I ako ovako nastavi, vjerojatno ćemo ga moći gledati i nakon što bude sezona gotova — u dresu engleske reprezentacije. A iduće sezone pak u dresu koji neće biti Villin. U ugovoru ima otkupnu klauzulu koja iznosi 45 milijuna funti. Nije isključeno da je netko aktivira već ovih dana.