Katar je svladao Argentinu, a to znači da Hrvatska i dalje može do četvrtfinala SP-a

Katar je svladao Argentinu 26-25, sad Hrvatska mora Dansku

Hrvatska rukometna reprezentacija i dalje je u prilici plasirati se među posljednjih osam na Svjetskom prvenstvu.

Dvije su se stvari trebale dogoditi da bi Hrvatska postala sudionik četvrtfinala. U onoj drugoj, koja tek slijedi, ovisi sama o sebi, odnosno za ostanak u turniru treba joj pobjeda protiv aktualnog svjetskog prvaka Danske. Da bi uopće došla do mogućnosti za takvo što trebala je dočekati da Katar svlada Argentinu u utakmici koja joj je prethodila.

Dogodilo se.

Katar je svladao Argentinu 26-25, time stigao do šestog boda u skupini II, izjednačio se s večerašnjim suparnikom i — pružio šansu Hrvatskoj da eventualnom pobjedom stigne do sedmog boda i drugog mjesta ljestvice, a posljedično i četvrtfinala. Danska, prorijeđena zdravstvenim tegobama svojih igrača prije ogleda protiv Hrvatske, već je osvojila skupinu i plasirala se dalje.

Susret u Kairu koji su upravo završili Argentina i Katar bio je onaj tip susreta koji trga živce navijačima reprezentacije koja o njenom ishodu ovisi. Argentina je izgledala kvalitetnije dobar dio prvog poluvremena, mini-serijama gradila svoju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i +7. U tim trenucima ogleda Hrvatska je bila kilometrima udaljena od nastupa u četvrtfinalu, a njeni navijači ojađeni.

A onda je Katar krenuo.

Malo po malo grickala je ta reprezentacija prednost južnoameričke i u potpunosti se vratila u susret do kraja poluvremena koje je dočekala sa samo jednim pogotkom manjka (12-13).

Premda izražene prednosti kakva je viđena u prvih pola sata u nastavku nije bilo već se više ili manje igralo gol za gol, Argentina je i dalje bila u boljem položaju, s prednošću na svojoj strani. U 49. minuti i to se promijenilo i Katar je prvi put poveo (21-20), a onda do kraja utakmice održavao prednost na svojoj strani sve do završnih 26-25.

Katar su golovima predvodili Frankis Marzo (8) te Ahmad Madadi i Rafael Capote (obojica po 6) dok su kod Argentine najviše zabili Federico Pizarro (7) i Lucas Moscariello (6).