Kroz mala vrata do Primere: Rayo Vallecano pobijedio je u uzvratu Gironu i izborio promociju

Madridski klub uhvatio je zadnju poziciju koja je vodila u doigravanje

Rayo Vallecano vraća se u Primeru nakon dvije godine.

Madridski klub uzvratnoj je utakmici završnice doigravanja u gostima pobijedio Gironu 2-0 i stigao do promocije. U prvoj utakmici Girona je slavila s 2-1. Rayo Vallecano do Primere je stigao s posljednjeg, šestog mjesta koje je vodilo u doigravanje. Prošlu je sezonu pak, prvu nakon relegacije, završio na sedmom mjestu.

Niti u dvije finalne utakmice ništa nije bilo jednostavno. Osim što je u gostima morao nadoknaditi minus iz prve utakmice, Rayo je gotovo 40 minuta u drugom poluvremenu igrao s igračem manje.

Do vodstva je pak stigao u sedmoj minuti kada je Alvaro Garcia zabio za 1-0, dok je na 2-0 u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena povisio Oscar Trejo. Girona kod kuće u prvom poluvremenu dva gola nije primila od travnja 2017. godine. I tada je ta dva gola primila od Raya, ali su na kraju sezone i jedna i druga momčad izborile plasman u Primeru.

Ovaj će puta u prvi razred samo Rayo. Iako je u 56. minuti Emiliano Velazquez zaradio drugi žuti karton, Girona nije stigla do gola koji je utakmicu mogao odvesti u produžetak.

Sjajnu je utakmicu, inače, odigrao ni manje ni više nego Luca Zidane. Rayov vratar imao je pet obrana, jedno uspješno boksanje i jedno uspješno ispucavanje. Čak četiri obrane bile su obrane udaraca koji su upućeni iz kaznenog prostora.

Uglavnom, preživjelo se. I slavlje može početi.