Laganini: Tottenham je u prvom poluvremenu protiv Dinama jednom zapucao u okvir gola

U prvom dijelu maksimirske utakmice nismo vidjeli golove

Dinamo i Tottenham trenutno igraju uzvratnu utakmicu osmine finala Europske lige, a u prvom poluvremenu nismo vidjeli bogzna što. Na Maksimiru još nije pao pogodak, a općenito smo svjedočili polovici utakmice koja baš i nije bila bogata prilikama.

Modri su pod novim trenerom Damirom Krznarom, koji je zamijenio pravomoćno osuđenog Zorana Mamića, bili nešto opasnija ekipa, a Spursi, usprkos posjedu lopte koji je bio debelo na njihovoj strani, uspjeli su četiri puta zapucati prema vratima Dominika Livakovića.

Samo jedan od tih pokušaja, onaj Harryja Kanea krajem poluvremena, otišao je u okvir gola čineći hrvatskog reprezentativnog čuvara mreže poprilično besposlenim kroz veći dio prvog dijela, a Dinamo je kreirao nekoliko lijepih situacija pred suparničkim golom. Od njih se najviše ističe prilika koju je Lovro Majer dočekao u 35. minuti; s 11-12 metara neometan je zapucao pored gola, a spomenut ćemo i da je trenutak kasnije Davinson Sánchez skinuo loptu s noge Arijanu Ademiju koji se našao u vrlo dobroj poziciji.

Dakle, Spursi trenutno odrađuju posao i čuvaju prednost, a to im je najvažnije…