Lovren je predstavljao Hrvatsku na turniru u FIFA-i. Ispao je u prvom kolu od Michaela Gregoritscha

Od predstavnika Austrije hrvatski je stoper izgubio 3-0

Nije bilo sreće! U ždrijebu, jer je Schalkeov Michael Gregoritsch uvjerljivo slavio protiv Dejana Lovrena u prvom kolu Plan B turnira u FIFA-i koji organizira nogometna agencija 433.

U ogledu prvog kola Austrija je, tako, slavila protiv Hrvatske rezultatom 3-0 susretom Liverpoola s Liverpoolom, a popularni je Greginho dominirao više-manje cijelu utakmicu.

Visok i intenzivan tempo Gregoritsch je nametnuo od samoga početka i Lovren nije imao puno prilika za izlazak na suparničku polovicu, a prvi je pogodak Austrijanac zabio u 32. minuti nakon što je Gini Wijnaldum zgoditkom okrunio ‘gostujuću’ kontru. Pokušao je nakon toga hrvatski reprezentativac ubrzati ritam i vratiti stvari na početak, ali početkom drugog poluvremena Gregoritsch je preko Jordana Hendersona povećao svoju prednost koju je do kraja uspješno držao, a konačnih 3-0 postavio je u 85. minuti Mohamed Salah.

Austrija tako ide dalje, a spomenimo još da su u ovom, prvom danu natjecanja, odigrana još tri susreta. Belgijski predstavnik Romelu Lukaku tako je, nakon produžetaka, slavio protiv Švicarske i Granita Xhake 3-2, Finac Pyry Soiri (Da, onaj!) svoju je zemlju vodio do pobjede nad Turskom i Merihom Demiralom, a Portugal predvođen Diogom Jotom potpuno je deklasirao Irsku i Johna Egana rezultatom 5-1.

Idućih dana očekuje nas još puno partija Fife, a spomenimo i da će Dinamov Amer Gojak zaigrati protiv Thea Hernándeza.