Najvažnije iz LP-a: Liverpool se loše proveo kod Napolija, Barceloni bod iz Dortmunda

Napoli — LIverpool 2-0, Borussia (D) — Barcelona 0-0

U ogledima koji su prije prvog sučevog zvižduka opisivani kao najzanimljiviji u 1. kola Lige prvaka u utorak Borussia Dortmund i Barcelona su odigrali bez golova u skupini F, dok je europski prvak Liverpool u obranu naslova krenuo porazom kod Napolija u skupini E.

Borussia (D) i Barcelona odigrali su borbenu utakmicu koja je završila 0-0, a rezultat je to kojim zadovoljniji mogu biti gosti budući da su uputili samo jedan udarac u okvir Borussijina gola, dok su domaćini imali šest velikih prilika, među kojima i udarac s bijele točke. Dosta ih je zapucao Marco Reus koji je i izvodio najstrožu kaznu samo da bi proslavio Marc-Andréa ter Stegena.

Koji trenutak kasnije, u 59. minuti u igru su za Barcelonu ušli Lionel Messi i Ivan Rakitić, no niti jedan od njih nije pridonio momčadi pogotkom.

U skupini E Napoli je s 2-0 pobijedio europskog prvaka što će reći da je Liverpool već četvrtu uzastopnu utakmicu u natjecanju bez pobjede u gostima. Prošle sezone im nije smetalo… Igralo se odlično, a mreže su se zatresle tek u smiraju ogleda, odnosno 82. minuti kada Dries Mertens pogodio iz penala te u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je Llorente postavio konačan rezultat.

Dodajmo i da je Frank Lampard debitirao na Chelseajevoj klupi u Ligi prvaka i to porazom, budući da je u skupini H u Londonu Valencia slavila 1-0 pogotkom Rodriga iz 75. minute. Ne bi tako završilo da je Barkley dvije minute prije kraja bolje izveo jedanaesterac… Kako bilo, nakon 15 utakmica bez poraza i trofeja u Europskoj ligi u prošloj sezoni, Chelsea je u ovu krenuo s nulom na bodovnom kontu.

Ajax je u Amsterdamu s 3-0 svladao Lille, a u utakmici s najviše golova i uz sjajnu predstavu Erlinga Brauta Hålanda Salzburg je bio bolji od Genka 6-2.