Pa i nije skroz loše kad u Ligi prvaka debitiraš hat-trickom. A baš tako debitirao je Erling Håland

Postigao ga je u uvodnih 45 minuta utakmice protiv Genka

Trebala je ovo biti večer u kojoj će se naglasak u otvarajućem danu Lige prvaka stavljati na zanimljivosti iz utakmice Napolija i Liverpoola ili susreta između Borussije Dortmund i Barcelone, u kojoj će se tražiti naznake europskog hoda oslabljenog Ajaxa i pisati o debiju Franka Lamparda na Chelseajevoj klupi u natjecanju, ili, pak, o buđenju Valencije.

Sve to i sve aktere tih utakmica u svoju je sjenu stavio — tinejdžer.

Erling Braut Håland još je jednom, samo ovaj put na najvećoj pozornici na koju stupaju europski klubovi, privukao poglede na sebe. Napadač Red Bull Salzburga, 19-godišnjak koji nastupa za norvešku nogometnu reprezentaciju, ušao je u svoju premijeru u Ligi prvaka hladne glave i pun odlučnosti da dobre igre iz austrijskog prvenstva prenese i u tuđa dvorišta.

U tamošnjem prvenstvu momak je u osam odigranih utakmica postigao 14 golova i pet put asistirao suigračima za pogodak, no baš ništa od toga ne može se mjeriti sa njegovom uvodnom utakmicom u Ligi prvaka. U pobjedi 6-2 protiv Genka (Skupina E) sudjelovao je 72 minute što je bilo i više nego dovoljno da travnjak napusti kao junak susreta nakon što se suparnicima predstavio golom u drugoj minuti, a potom do poluvremena izgradio i hat-trick.

Pogodio je iz jedina tri pokušaja u prvome poluvremenu i s 19 godina i 58 dana postao najmlađi igrač u natjecanju učinkom od tri gola u uvodnih 45 minuta. Usput, samo su dvojica igrača u Ligi prvaka mlađi od njega stigli do hat-tricka. Njihova imena možda zazvuče poznato, oni su Raúl (18 godina i 113 dana) i Wayne Rooney (18 godina i 340 dana).

Koliko je momak moćan možda pomogne otkriti i podatak da mu je postignuti hat-trick već četvrti ove godine. Tri ih je postigao u dresu Salzburga (Liga prvaka, prvenstvo, ÖFB kup), jednog u dresu norveške U-20 reprezentacije. Doduše, tu se nije zaustavio na tri gola; u demoliranju nada vršnjaka iz Hondurasa ugradio ih je devet (!?) u pobjedi 12-0.