Napoli je boljim izvođenjem jedanaesteraca protiv Juventusa osvojio Talijanski kup

Nakon 90 minuta bilo je 0-0, na penale 4-2

Boljim izvođenjem jedanaesteraca (4-2), čemu se pristupilo nakon 90 odigranih minuta bez pogodaka, nogometaši Napolija osvojili su Talijanski kup pobjedom protiv Juventusove momčadi.

U užurbanom ritmu odigravaju se nogometne utakmice diljem svijeta u nanovo složenim kalendarima natjecanja prekinutih pandemijom koronavirusa. Talijanski kup nije iznimka. Napoli je pobjedom protiv Intera finale natjecanja izborio prije pet dana, Juventus mu se nakon sraza s Milanom priključio ondje dan kasnije.

Danas su te dvije momčadi igrale utakmicu za naslov na Olimpijskom stadionu u Rimu.

U pitanju je bio četvrti ogled ovih dvaju timova na neutralnom terenu, a pristupilo mu se uz Juventusovu pobjedu u Talijanskom superkupu iz sezone 2012./13., te Napolijeve u istom natjecanju 2014./15., odnosno u Kupu u sezoni 2011./12.

Sad taj omjer iznosi 3-1 u korist momčadi iz grada podno Vezuva.

Statistički više-manje bilo je izjednačeno prvo poluvrijeme utakmice u kojoj pogodak nismo vidjeli, ali jesmo jednu izrazitu šansu Napolijeve momčadi i po četiri udarca obje momčadi prema golu. Alex Meret i Gianluigi Buffon morali su po dvaput intervenirati, a budući da su u uvodnom poluvremenu bili sigurni, treću godinu u nizu gledali smo finale Talijanskog kupa u kojem se s početnim rezultatom otvara drugo poluvrijeme.

Nakon previše nogometa s premalo rizika u prvom poluvremenu, slične scene i u drugome. Dosta je to sve djelovalo čvrsto na sredini terena s tek povremenim prijetnjama koje bi nešto promijenile, no priznati se mora, a posebice u završnici utakmice, takvih je više imao Napoli.

No, kad se mreže ne tresu, a pobjednik se mora odlučiti onda se utakmica rješava udarcima s bijele točke. Veću smirenost i preciznost tu su pokazali Napolijevi nogometaši, no pohvaliti treba i Mereta koji je obranio Dybalin pokušaj u prvoj seriji, a u drugoj dočekao da Danilo promaši. Budući da su Insigne, Politano, Maksimović i Milik bili uspješni, jasno je gdje će se noćas slaviti.

Osvojeni Kup ukupno je šesti za Napolijevu momčad i prvi nakon sezone 2013./14. Prvi je i u trenerskoj karijeri Gennara Gattusa.

Imamo još jedan nesvakidašnji podatak — Cristiano Ronaldo obično ne gubi finala u nizu, no i to se događa…