Napoli je razbio Lazio, a Dries Mertens postao njegov najbolji strijelac u Serie A u povijesti

Napoli - Lazio 5-2

U 32. kolu Serie A Napoli je na Stadionu Diego Armando Maradona razbio Lazio 5-2 i stigao do 63. boda ove sezone, odnosno na petom se mjestu odlijepio baš od Lazija na pet bodova, a Dries Mertens postao je u ovoj utakmici najbolji Napolijev strijelac u Serie A u povijesti. Mertens taj status dijeli s Antoniom Vojakom. Za sada.

Lazio, koji je u Napulj stigao s pet prvenstvenih pobjeda u nizu, teško da je mogao gore otvoriti utakmicu, jer se nakon nešto više od 10 minuta igre našao u zaostatku od dva gola.

Prvo je u petoj minuti Sergej Milinković-Savić skrivio penal nakon što je jedan ubačaj iz kuta počistio tako da mu je kopačka umalo završila u licu Konstantinosa Manolasa, a penal je zatim u 1-0 pretvorio Lorenzo Insigne. Samo pet minuta kasnije Napoli je krenuo u izgradnju napada iz zadnje linije i preko jednog boka stigao do drugog, desnog, odakle je Matteo Politano nakon ulaska u sredinu pogodio bliži kut za 2-0.

U 53. minuti novi sjajan gol zabio je Insigne, a u 65. minuti još bolji postigao je Dries Mertens, kada je povratnu loptu s desnog krila poslao pod gredu s ruba kaznenog prostora. Bio mu je to 102. gol za Napoli u Serie A, čime je dodatno zacementirao status napuljske legende.

To je bilo to, iako je u 71. minuti Ciro Immobile smanjio na 4-1, a tri minute kasnije i Milinković-Savić, iz slobodnjaka, na 4-2. No, u 80. minuti nakon još jedne u nizu sjajnih akcija poslije osvojene lopte, u kaznenom prostoru s njom se našao Victor Osimhen i spakirao je također pod gredu za konačnih 5-2.