NBA doigravanje: Bucksi su izbjegli metlu, ali i možda ostali bez Giannisa. Lakersi izjednačili

Antetokounmpo je ozlijedio već načeti zglob početkom druge četvrtine i više nije igrao

Giannis Antetokounmpo ušao je u četvrtu utakmicu polufinala Istočne konferencije s već načetim desnim nožnim zglobom. Iščašio ga je tijekom serije u kojoj je omjerom najbolja momčad lige pala u zaostatak od 0-3 protiv dosad neporaženog Miami Heata, no stisnuo je zube i odlučio pomoći svojim Milwaukee Bucksima izbjeći metlu.

Svakako se sjajni grčki košarkaš i nadao da će svojim doprinosom pomoći momčadi da postane prva kroz povijest doigravanja koja je 0-3 okrenula u prolaz serije, da će barem malo promijeniti povijest tih ishoda koji su trenutačno na omjeru 139-0 u korist timova koji su startali trima pobjedama.

Nakon sinoćnjeg dvoboja Bucksa i Heata znamo da je metla izbjegnuta, ali ne znamo hoće li Antetokounmpo biti sposoban zaigrati i u petoj utakmici. Slavio je Milwaukee pobjedu 118-115 ostvarenu u produžetku utakmice u kojoj je Giannis pao na parket početkom druge četvrtine i više se nije vraćao u igru. Načeti zglob, čini se, svoje je dao.

Douglas P. DeFelice/Getty Images via Guliver

U napadački najboljem svojem izdanju bio je Antetokounmpo do tog trenutka u kojem je poslije Iguodalinog prekršaja nezgodno doskočio na ozlijeđenu nogu. U odigranih nešto više od 11 minuta i poslije šuta 8-10 iz igre i 2-4 s crte slobodnih bacanja Greek Freak već je izgradio lijep statistički učinak, a nakon što je pogodio drugo slobodno bacanje i potom nepovratno sjeo na klupu bio je na 19 poena, četiri skoka te po jednu osvojenu loptu i jedan blokiran šut. Pokazat će se koju minutu kasnije, tu je i ostao.

Najveći dio posla na sebe je preuzeo Khris Middleton (36 poena, po osam skokova i asistencija) koji je u trećoj dionici ubacio 21 poen, a devet ih dodao u produžetku utakmice. Da ima led u žilama potvrdio je i tricom ubačenom 6.3 sekunde prije kraja dodatnog vremena pri rezultatu 113-112 za Buckse.

Za Miami, koji je nakon sedam pobjeda u dosadašnjem dijelu doigravanja pretrpio prvi poraz, najviše je s 26 koševa, 12 skokova i osam asistencija pokazao Bam Adebyo.

U drugoj utakmici večeri Los Angeles Lakersi, koji su u prvom ogledu slomili zube na Houston Rocketsima, uspjeli su stići do pobjede te je sad u toj seriji polufinala Zapada rezultat izjednačen na 1-1. U konačnih 117-109 najviše su, kao i obično, ugradili Anthony Davis (34 poena, 10 skokova) i LeBron James (28 koševa, 11 skokova i devet asistencija), ali treba reći i da je klupa Lakersa u potpunosti nadvisila klupu Rocketsa (41-13 u poenima).

James Harden je za poraženu momčad ubacio 27 poena i podijelio sedam asistencija.