Neymar je odigrao svoju 100. utakmicu za PSG. Evo kakav je učinak ostvario i što osvojio u njima

Slavio je devet naslova s pariškim klubom u kojem kod golova sudjeluje svakih 68 minuta

Uskoro će tri i pol godine otkako je Neymar u rekordno visokom transferu iz Barcelone preselio u Paris Saint-Germain. Ozljede su pojačanje pariškog kluba vrijedno 222 milijuna eura često kočile, no napokon je dočekao i jubilarnu stotu utakmicu u PSG-ovom dresu.

Bila je slavljenička.

Francuski prvak s 4-0 je svladao Montpellier, a, premda je Kylian Mbappé s dva gola i asistencijom bio najistaknutiji pojedinac susreta, istaknuo se i brazilski as pa da podvučemo crtu nakon njegova stotog nastupa za klub.

Uz postignuti gol sad je na učinku od 81 zabijenog i 46 namještenih, a promatraju li se samo utakmice francuskog prvenstva dolazimo do njegova učinka od 51 gola i 31 asistencije u 61 ogledu. Kod postizanja pogodaka za momčad u svim natjecanjima sudjeluje svakih 68 minuta.

I pomaže joj skupljati trofeje.

Devet ih je stiglo u klupske vitrine otkako je Neymar došao iz Barcelone, od kojih tri za najbolju momčad francuskog prvenstva. Dvije su titule stigle iz Francuskog kupa, dvije iz Liga kupa, a dvaput se slavio i naslov u Trophée des Champions, francuskom ekvivalentu Superkupa. Onaj najželjeniji trofej ostao je san na Stadionu svjetla u Lisabonu u sezoni 2019./20. kad je u finalu Lige prvaka slavio Bayern…